2013-11-04 00:06:32

Derby dla Nowotańca. Cosmos wygrał u siebie siódmy raz z rzędu

Cosmos pokonał LKS Pisarowce 2-0 w derbowym meczu 16. kolejki 4 ligi podkarpackiej. Dla drużyny z Nowotańca to już siódma z rzędu wygrana przed własną publicznością.

Na trybunach stadionu w Nowotańcu zjawiło się aż 1000 kibiców, co jak na tak niewielką miejscowość i tylko 4 ligę, jest wynikiem naprawdę imponującym.

Gospodarze wyszli na prowadzenie w 10. minucie spotkania po bramce Michała Śmietany. Wynik meczu na 2-0 ustalił na pięć minut przed końcem Arkadiusz Kłodowski.

Piłkarze Cosmosu Nowotaniec na własnym boisku grają prawie bezbłędnie. Punkty stracili tylko remisując na inaugurację ze Stalą Nowa Dęba; z kolejnych siedmiu pojedynków wychodzili zwycięsko.

Pod koniec pierwszej połowy czerwoną kartką, za niesportowe zachowanie na ławce rezerwowych, ukarany został Daniel Ziemba, drugi bramkarz Pisarowiec.

1-0 Śmietana (10)
2-0 Kłodowski (85)

Cosmos: Krawczyk - Honkisz, Śmietana, Sobota, Badowicz - Pluskwik (78. Majka), Gołda (59. Kłodowski), Szałankiewicz, Laskowski (87. Śliwiak) - Spaliński (74. Szatkowski), Zarzyka

Pisarowce: Żak - Lisowski, Sumara, Wityński, Pawiak (65. Dąbrowski) - Hryszko, Folta (80. Kosiba), Domaradzki, Niemczyk, Romerowicz - Kuzio

Sędziował: Karol Wołoszyn ze Stalowej Woli. Żółte kartki: Szałankiewicz - Wityński, Niemczyk

źródło: polskieligi.net