2013-10-05 21:38:20

Siarka Tarnobrzeg wygrała z Olimpią Zambrów i znów jest nad kreską

Siarka Tarnobrzeg wygrała 1-0 z Olimpią Zambrów i wydostała się ze strefy spadkowej.

Pierwsze 45 minut meczu było nie ciekawe. Obie drużyny skupiły się głównie na obronie i zabezpieczeniu dostępu do własnej bramki. Dopiero pod koniec pierwszej połowy udało się gospodarzom przeprowadzić kilka akcji zakończonych strzałem. Żaden z nich nie zdołał jednak zaskoczyć bramkarza przyjezdnych.

Druga połowa przyniosła zmianę rezultatu. W 54. minucie obrońcy Olimpii popełnili błąd, pozwalając zagrać prostopadłą piłkę graczom z Tarnobrzega. Świetne podanie wykorzystał Marcin Truszkowski, który swoim strzałem zdobył swojego czwartego gola dla drużyny Siarki w tym sezonie.

W 80. minucie doszło do ostrej wymiany zdań pomiędzy zawodnikiem Siarki - Dariuszem Frankiewiczem, a Łukaszem Grzybowskim - zawodnikiem Olimpii. Jako, że nie była to już pierwsza dyskusja i przepychanka pomiędzy tymi zawodnikami, sędzia spotkania postanowił ukarać zawodników żółtymi kartkami. Dla Frankiewicza było to drugie "żółtko", dlatego musiał opuścić boisko.

Gdy pomocnik Siarki niechętnie schodził do szatni, ukarany wraz z nim zawodnik gości postanowił pomóc mu "pomóc" i popędzał rywala. Gdy arbiter zauważył zachowanie Grzybowskiego sięgnął do kieszeni, wyjął żółty a następnie czerwony kartonik i oba pokazał napastnikowi Olimpii. W ten sposób doszło do sytuacji, gdzie obie drużyny grały w osłabieniu.

Mecz zakończył się jedno bramkowym zwycięstwem gospodarzy. To bardzo ważne trzy punkty dla graczy Siarki, w kontekście meczu który czeka ich za tydzień. W sobotę 12 października zmierzą się oni w derbach z obecnym liderem 2 ligi wschodniej – Stalą Stalowa Wola.

Siarka: Pogorzelec - Stępień (90. Szewc), Makowski, Baran, Sulkowski - Frankiewicz, Tunkiewicz (64. Koczon) - Chrabąszcz, Kowalski (74. Persona), Ciećko (83. Korona) - Truszkowski

Olimpia: Czapliński - Gogol, Dołubizna (64. Jakuszewski), Szczepanik, Sobótka (87. Gagacki), Piłatowski, Poduch (72. Hryszko), Zapolnik, Dzierbicki, Grzybowski, Steć.

Sędziował: Artur Ciecierski z Warszawy. Żółte kartki: Frankiewicz, Baran, Truszkowski - Sobótka, Grzybowski. Czerwone kartki: Frankiewicz (80, druga żółta) - Grzybowski (80, druga żółta).

źródło: własne (chmura)