2024-05-19 19:05:20

Cosmos Nowotaniec na wyjeździe wygrał z Resovią II Rzeszów

Cosmos Nowotaniec pokonał na wyjeździe 2-1 Resovię II Rzeszów w meczu 29. kolejki 4. ligi podkarpackiej!

Mecz ten lepiej rozpoczęli podopieczni trenera Grzegorza Pastuszaka. Cosmos utrzymywał się przy piłce na połowie rywali i raz po raz starał się zaskoczyć czy to dośrodkowaniem, czy to strzałem.

Sztuka ta udała się w końcu przyjezdnym w 17. minucie, gdy drużynę z Nowotańca na prowadzenie wyprowadził Kacper Pieniążek.

Zaskakująco jednak w kolejnych minutach to gospodarze prezentowali się lepiej.

Gdy wydawało się, że Cosmos wrócił na właściwe tory i przejął ponownie kontrolę nad meczem, w 32. minucie po świetnej kontrze wyrównał Dawid Pieniążek

Po zmianie stron gospodarze bardzo mądrze bronili dostępu do własnej bramki, starając się trzymać rywali daleko od własnego pola karnego.

Cosmos, mimo że przewagę w drugiej części meczu miał, długo, bo aż do 76. minuty nie mógł dołożyć tego kluczowego trafienia. Wtedy to Jaba Phkhakadze pobiegł z piłką skrzydłem, dojrzał dobrze ustawionego Harrisona Pereę Espana, podał do niego piłkę, a ten pewnie wykończył całą akcję.

Cosmos Nowotaniec na pięć spotkań do końca sezonu traci trzy punkty do liderującej Pogonii-Sokół Lubaczów.

0-1 Kacper Pieniążek (17.)
1-1 Dawid Pieniążek (32.)
1-2 Harrison Espana Perea (76.)

Resovia II Rzeszów: Dziurgot - Szymkiewicz, Lemperaur, Ceci, Modrzejewski, Bielenda, Pirnach, Pieniążek, Zybała, Mikrut
Cosmos Nowotaniec: Shkarban - Petryk, Mykytsey, Tkachenko, Kalemba, Pinchuk, Pieszczoch, Verbnyy, Hura, Pieniążek, Phkhakadze