2024-05-04 19:23:59

Stal Stalowa Wola pokonała na wyjeździe Olimpię Grudziądz

Stal Stalowa Wola pokonała Olimpię Grudziądz (fot. Radek Kuśmierz)
Stal Stalowa Wola opanowała nerwy w drugiej połowie i wygrała dziś na wyjeździe z Olimpią Grudziądz.

Stal Stalowa Wola zagrała dziś na wyjeździe z Olimpią Grudziądz, która w drugoligowej tabeli znajduje się sporo niżej, bo na odległej 16.pozycji. Faworyt był zatem oczywisty i to właśnie "Stalówka" wyszła na prowadzenie w 20.minucie. Bramkę dla gospodarzy ustrzelił Kacper Chełmecki z głowy, po lekkim rykoszecie.

Do przerwy zdecydowanie podopieczni Ireneusza Pietrzykowskiego stwarzali więcej groźnych sytuacji, lecz goli już nie obejrzeliśmy. W samej końcówce pierwszej części swoich sił próbowali Ivan Tsyupa oraz Dominik Frelek z Olimpii, ale piłka najpierw zostala wyłapana przez Smyłka, a potem poszybowała nad poprzeczką.

Druga połowa potwierdziła lepszą dyspozycję Stali

Drugą połowę zdecydowanie lepiej rozpoczęli gospodarze. Strzał oddał Szymon Krocz, ale został zblokowany. W 55.minucie swoich sił próbował Fadin Rabet, który w przerwie zameldował się na boisku, lecz dobrze jego zamiary rozczytał Smyłek. Stal doczekała się jednak swoich okazji, a jedna z nich okazała się kluczowa. W 64. minucie drugą bramkę dla przyjezdnych w tym meczu zdobył Arkadiusz Ziarko.

Po straconym golu Olimpia chciała nawiązać kontakt i ta sztuka udała im się w 81. minucie pojedynku, a autorem bramki był ukraiński obrońca, Ivan Tsyupa.  Stal musiała się sporo cofnąć, by nie stracić prowadzenia. Końcówka, a konkretnie doliczony czas gry sprzyjał gosciom, którzy podwyższyli wynik do 1-3. Autorem ostatniego strzału był Olivier Sukiennicki.

0-1 Kacper Chełmecki (20)
0-2 Arkadiusz Ziarko (64)
1-2 Ivan Tsyupa.(81)
1-3 Olivier Sukiennicki (90+)

Olimpia: Górski, Zbiciak, Kostkowski, Maruszak, Tsyupa, Sikorski, Kobryń, Frelek, Krocz, Rychert, Czarnowski.
Stal: Smyłek, Ziarko, Oko, Urban, Pioterczak, Kowalski, Furtak, Mydlarz, Sukiennicki, Chełmecki, Strózik.