2024-04-29 12:32:00

Sokół & Hagric Mogilno z awansem do Tauron Ligi!

W weekend 26-28 kwietnia rozegrano turniej finałowy 1 ligi siatkówki kobiet. Jego zwycięzca, czyli Sokół Mogilno awansował do Tauron Ligi.

Rundę zasadniczą 1 ligi siatkówki kobiet zwyciężyła ekipa ECO HARPOON LOS Nowy Dwór Mazowiecki, więc na ich hali rozegrany został turniej finałowy o awans do Tauron Ligi.

W turnieju najlepsza okazała się ekipa Sokół & Hagric Mogilno, która zwyciężyła we wszystkich trzech meczach. W ostatnim z gospodyniami turnieju przegrywały 0-2, by ostatecznie zwyciężyć 3-2 i świętować awans na najwyższy szczebel rozgrywkowy w Polsce. To będzie absolutny debiut Sokoła Mogilno w Tauron Lidze.

Drugie miejsce w turnieju zajęła Enea Klub Sportowy Piła, trzecie ECO HARPOON LOS, a ostatnie MKS COPCO Imielin.  W TAURON Lidze Sokół & Hagric zajmie miejsce Grupy Azoty Akademii Tarnów.

Trenerem beniaminka z Mogilna jest Mikołaj Mariaskin. W mistrzowskim składzie występowały: Aleksandra Szczepańska, Karolina Łuczyszyn, Martyna Szczepuła, Wiktoria Przybyło, Aleksandra Cabaj, Sandra Świętoń, Weronika Fojucik, Katarzyna Urbanowicz, Maja Pilarczyk, Paulina Brzoska, Julia Marcyjanik oraz Julita Rafałko.

Wyniki spotkań turnieju w Nowym Dworze Mazowieckim:

piątek, 26 kwietnia:
ECO HARPOON LOS Nowy Dwór Mazowiecki – MKS COPCO Imielin 3:1 (25:13, 23:25, 25:21, 25:18)
Sokół & Hagric Mogilno – Enea Klub Siatkarski Piła 3:1 (25:20, 23:25, 25:20, 25:23)

sobota, 27 kwietnia:
ECO HARPOON LOS Nowy Dwór Mazowiecki – Enea Klub Siatkarski Piła 1:3 (18:25, 17:25, 25:13, 24:26)
MKS COPCO Imielin – Sokół & Hagric Mogilno 1:3 (25:27, 25:21, 13:25, 17:25)

niedziela, 28 kwietnia:
Enea Klub Siatkarski Piła – MKS COPCO Imielin 3:1 (25:17, 30:28, 20:25, 25:19)
ECO HARPOON LOS Nowy Dwór Mazowiecki – Sokół & Hagric Mogilno 2:3 (25:21, 25:18, 19:25, 21:25, 11:15)