2024-04-24 22:12:00

Stal Łańcut wygrała z Sokołem Kamień i awansowała w tabeli

Stal Łańcut pewnie ograła beniaminka z Kamienia (fot. SPEC Stal Łańcut/facebook)

Nie było niespodzianki w starciu Stali Łańcut z Sokołem Kamień. Gospodarze mimo, że przegrywali to ograli beniaminka.

W 25. kolejce 4 ligi podkarpackiej Stal Łańcut podejmował na własnym terenie ekipę Łukasza Chmury. Gospodarze chcieli wykorzystać potknięcie Cosmosu Nowotaniec, beniaminek natomiast przyjechał do Łańcuta po czwarte zwycięstwo z rzędu.

Do przerwy był wynik remisowy

Już na samym początku spotkania goście byli blisko objęcia prowadzenia. Mimo, że strzał Kacpra Piechniaka po dośrodkowaniu z rzutu rożnego był celny to jednak Szpindor poradził sobie z próbą najskuteczniejszego zawodnika ligi.

Goście objęli prowadzenie w 15. minucie. Ładną indywidualną akcją popisał się Patryk Marut, następnie podał do Wiktora Stępniowskiego, a ten ładnym, plasowanym strzałem z około osiemnastu metrów pokonał golkipera gospodarzy.

Podopieczni Krzysztofa Koraba odpowiedzieli błyskawicznie. Lewą stroną przedarł się Oskar Majda i zmieścił piłkę w bramce strzeżonej przez Adama Polita.

Pierwsza połowa była toczona w dobrym tempie, ale żadne gole w tej części gry już nie padły.

Stal potwierdziła swoją wyższość w drugiej połowie

Lepszego początku drugiej połowy gospodarze chyba nie mogli sobie wyobrazić. Trzy minuty po przerwie po dośrodkowaniu Szymona Kardysia na prowadzenie swoją drużynę wyprowadził Wojciech Reiman.

Dziesięć minut później było już 3-1 dla drużyny Krzysztofa Koraba. Asystę ponownie zaliczył Szymon Kardyś, a gola ponownie zdobył Wojciech Reiman.

Ekipa z Łańcuta się nie zatrzymywała i szła po kolejne gole. W 72. minucie czwartą bramkę dla miejscowych zdobył rezerwowy dziś Patryk Wójcik, który wykorzystał świetne prostopadłe podanie Reimana.

Tan sam zawodnik dobił beniaminka na dwie minuty przed końcem. Piłkarz gospodarzy świetnie odnalazł się w polu karnym gości, wykorzystał podanie swojego kolegi z zespołu i skompletował dublet.

W najbliższej kolejce Stal zmierzy się w hitowym starciu z Pogonią-Sokół Lubaczów, a Sokół Kamień podejmie na własnym terenie Ekoball Sanok.

0-1 Wiktor Stępniowski (15)
1-1 Oskar Majda (18)
2-1 Wojciech Reiman (48)
3-1 Wojciech Reiman (58)
4-1 Patryk Wójcik (72)
5-1 Patryk Wójcik (88)

SPEC Stal Łańcut: Szpindor – Paczocha, Cwynar, Makowski, Kardyś – Więcek, Reiman, Majda – Sowa, Tarała, Róg

Sokół Kamień: Polit – Majka, Piekut, Zbyradowski, Pikuła – Podstawek, Łuczyk Stępniowski,– Marut, Wydra, Piechniak

Sędziował: Krzysztof Pachołek (Jarosław)