2024-04-20 20:46:01

Sokół Kamień po raz drugi w tym sezonie lepszy od Głogovii

Piłkarze Sokoła Kamień ograli Głogovię Głogów Młp. (fot. Radek Kuśnierz)

Sokół Kamień zdobył bardzo cenne punkty. W meczu 24. Kolejki 4 Ligi Podkarpackiej podopieczni Łukasza Chmury pewnie ograli Głogovię Głogów Młp.

W 24. kolejce 4 ligi podkarpackiej Sokół Kamień podejmował na własnym terenie Głogovię Głogów Małopolski. Gospodarze chcieli wygrać po raz trzeci z rzędu. Goście natomiast chcieli pójść za ciosem po ostatnim zwycięstwie nad liderem

"Piechu" dał prowadzenie do przerwy

Po raz pierwszy bramce gości zagroził w tym spotkaniu Kacper Wydra. Przedarł się on środkiem boiska, ale jego strzał został zablokowany przez jednego z obrońców.

Sokół objął prowadzenie w tym spotkaniu w 12. minucie. Świetnym rajdem popisał się Patryk Marut, który podprowadził piłkę przez około pięćdziesiąt metrów, a następnie dośrodkował w pole karne na głowę Kacpra Piechniaka. Najlepszy strzelec 4 ligi popisał się pięknym strzałem głową z okolicy jedenastego metra i otworzył wynik spotkania.

W tej części gry już nie wiele się działo. Obie ekipy dobrze wymieniały podania, ale nie przekładało się to na sytuacje bramkowe.

Druga część gry pod kontrolą Sokoła

Gospodarze podwyższyli prowadzenie trzynaście minut po przerwie. Po sprytnym rozegraniu rzutu z autu gola głową zdobył Kacper Wydra. Po drugiej bramce podopieczni Łukasza Chmury delikatnie się cofnęli i czekali na to co zrobią goście.

W 66. minucie było już 3-0 dla drużyny z Kamienia. Po dośrodkowaniu z rzutu różnego Wiktora Stępniowskiego kolejnego gola głową w tym spotkaniu strzelił Bartosz Pikuła. Warto dodać, że wszystkie bramki dla gospodarzy padły po strzałach głową.

Sokół miał szansę na podwyższenie prowadzenia chwilę później. Najpierw z rzutu wolnego celnie, ale zbyt lekko uderzał Kacper Piechniak, natomiast chwilę później niecelnie uderzał Patryk Marut. Ekipa Kamila Kawy odpowiedziała w tym fragmencie gry ładną indywidualną akcją Filipa Czopa.

Głogowianie odpowiedzieli w tym meczu tylko golem z rzutu karnego Arkadiusza Staszczaka, który został podyktowany za zagranie ręką jednego z obrońców Sokoła. Doświadczony zawodnik gości pewnym strzałem pokonał Adama Polita, który zastępował dzisiaj w bramce Sokoła Macieja Siudaka.

1-0 Kacper Piechniak (12)
2-0 Kacper Wydra (58)
3-0 Bartosz Pikuła (66)
3-1 Arkadiusz Staszczak (84) - karny

Sokół Kamień: Polit – Majka, (88. Synoś), Piekut (C), Zbyradowski, Pikuła – Podstawek (76. Łuczyk), Stępniowski, Jędryas (58. Rurak) – Marut (93. Tłuczek), Wydra (85. Dec), Piechniak

Głogovia Głogów Młp.: Lipka (C) – Cząba, Osuch, Staszczak, Pilecki, G. Płonka, Czop, Rudakov, Manamela (46. Kmiotek), Maćkowiak (46. Podiachev), Woźniak

Sędziował: Michał Grabowski (Jarosław)

Żółte kartki: Majka, Piekut – Cząba