2024-04-20 19:48:13

Legion Pilzno wygrał z Koroną Rzeszów

Piłkarze Legionu Pilzno dopisali do swojego konta kolejne trzy punkty (fot. Legion Pilzno/facebook)

Drużyna z Pilzna wygrała z Koroną Rzeszów w meczu 24. kolejki 4 ligi Podkarpackiej

Legion Pilzno notuje znakomite wyniki w tym sezonie na własnym terenie. Nie inaczej było dzisiaj. Gospodarze ograli czerwoną latarnię ligi 3-1.

Do przerwy Legion minimalnie prowadził

Już pierwsza akcja przyniosła gola dla podopiecznych Łukasza Bartkowskiego. Po dośrodkowaniu z prawej strony boiska Bartosza Czyjta piłkę głową do bramki skierował Miłosz Chmura. Drużyna Legionu miała zdecydowaną przewagę, ale nie przekuwała jej na bramki.

Pod koniec pierwszego kwadransa dobre szanse na podwyższenie wyniku mieli kolejno strzelec pierwszego gola Miłosz Chmura oraz Piotr Syguła. W 30. minucie z kolei dobrej sytuacji nie wykorzystał Luigi Manzo.

W 33. minucie zaczęło pachnieć niespodzianką. Po zagraniu Rafała Bajka przypadkowo piłkę do własnej bramki skierował Oskar Mazur i na tablicy wyników widniał remis.

Dwie minuty później gospodarze ponownie objęli prowadzenie. Po zagraniu ze skrzydła gola strzelił Miłosz Chmura, który tym samym skompletował dublet w tym spotkaniu,

Gospodarze podwyższyli rozmiary zwycięstwa w drugiej połowie

Druga połowa podobnie jak pierwsze czterdzieści pięć minut stały pod dyktando drużyny z Pilzna. Dobre sytuacje na podwyższenie wyniku mieli m. in Tomasz Barycza i Miłosz Chmura, który był bisko skompletowania hat-tricka. Goście ograniczali się do kontr. Najgroźniejszą sytuację do wyrównania miał Rafał Bajek.

Wynik w tym spotkaniu ustalił doświadczony kapitan Legionu Tomasz Barycza, który pewnie egzekwował jedenastkę przyznaną za faul na Oskarze Mazurze.

Legion dopisał do swojego konta kolejne trzy punkty i udanie zrewanżował się drużynie Korony za remis w starciu jesiennym.

1-0 Miłosz Chmura (1)
1-1 Oskar Mazur (33) - samobójcza
2-1 Miłosz Chmura (35)
3-1 Tomasz Barycza (87) - karny

Legion Pilzno: Maniecki – Czyż, Mazur, Tubek, Nawała (49. Kędzior) – Czyjt (46. Pęcak), Chmura, Manzo, Nytko – Syguła, Barycza (C)

Korona Rzeszów: Świder (C) - Czarnik (11. Nowak), Kowalski, Pikula, Sondej, Bajek, Augustyn, Nerc, Czepiel (60. Kuźniar), Hlongwane, Leśniak

Żółte kartki: Kędzior, Manzo - Kowalski

Sędziował: Piotr Kochański (Krosno)