2024-04-17 11:44:00

Imponująca seria Sokoła Kolbuszowa Dolna trwa dalej

Wynik spotkania w Łańcucia ważył się do ostatnich chwil. Fot. Izabela Pomykała
Gol w końcówce Kacpra Drelicha przesądził o losach półfinału Okręgowego Pucharu Polski rozgrywanym w Łańcucie. Tym samym podopieczni Marcina Wołowca odnieśli ósme zwycięstwo z rzędu w tegorocznych zmaganiach.

Zmagania lepiej rozpoczęli goście, którzy wyszli na prowadzenie w 4. minucie po bramce Adriana Nowaka. Tuż przed przerwą Stal przyspieszyła i po dwóch trafieniach Patryka Roga schodziła na przerwę z prowadzeniem 2-1.

Opiekun gości zdecydował się na 5 zmian w przerwie i zaprocentowało to w drugiej połowie. Do wyrównania doprowadził Nowak po godzinie gry, a decydujący cios zadał Drelich w 87. minucie. Pomimo wysiłków ze strony miejscowych wynik nie uległ już zmianie i Sokół awansował do finału.

O tym, kto będzie rywalem kolbuszowian zdecyduje dzisiejszy mecz w Dębicy, gdzie miejscowy Igloopol podejmie drugą drużynę Stali Rzeszów. Początek zawodów o godzinie 17.

SPEC Stal Łańcut 2-3 Sokół Kolbuszowa Dolna

0-1 Adrian Nowak (4)
1-1 Patryk Róg (43)
2-1 Patryk Róg (45)
2-2 Adrian Nowak (62)
2-3 Kacper Drelich (87)

SPEC Stal Łańcut (do przerwy): Cezary Szpindor- Oskar Majda, Igor Tarała, Kamil Mach, Patryk Róg, Jakub Więcek, Oskar Sowa, Szymon Kardyś, Patryk Wójcik, Sebastian Kocój, Bartłomiej Makowski.