2024-04-13 18:10:37

Wieczysta Kraków lepsza od Orląt Radzyń Podlaski

Wieczysta Kraków wróciła na zwycięskie tory (fot. Chachlowska/Wieczysta Kraków)
Wieczysta Kraków powróciła na zwycięskie tory. Podopieczni Sławomira Peszki pewnie pokonali Orlęta Radzyń Podlaski 3-0.

Wieczysta Kraków kolejny raz wywiązała się z roli faworyta i pewnym krokiem zmierza po awans do 2 ligi.

W dzisiejszym spotkaniu pierwsza groźna akcja ze strony "żółto-czarnych" zakończyła się golem, a na listę strzelców wpisał się niezawodny Manuel Torres. Po chwili do wyrównania mógł doprowadzić Karol Rycaj, jednak zmarnował sytuację sam na sam.

Jeszcze przed przerwą w podobnej sytuacji znalazł się Maciej Jankowski, ale również nie popsiał się skutecznością i do przerwy Wieczysta prowadziła jedną bramką.

Początek drugiej połowy również należał do gości. W 65. minucie Manuel Torres przelobował golkipera rywali, ale piłkę z linii wybił jeden z defensorów Orląt.

Kolejne trafienie łupem Wieczystej padło w 82. minucie. Po rzucie rożnym futbolówkę głową do bramki skierował Konrad Kasolik. W doliczonym czasie gry w polu karnym faulował jeden z obrońców Orląt i arbiter wskazał na 11. metr. Rzut karny na bramkę zamienił Michał Mak i przypieczętował zwycięstwo Wieczystej Kraków.

0-1 Manuel Torres (14)
0-2 Konrad Kasolik (82)
0-3 Michał Mak (90)

Orlęta Radzyń Podlaski: Bartnik - Duchnowski, Szymala, Chyła, Pawluczuk Koszel (65 Obroślak), Kot (75 Borys), Zmorzyński (82 Grochowski), Rycaj (82 Kuźma), Korolczuk, Szuta.

Wieczysta Kraków: Letkiewicz - Faworow, Kasolik, Pazdan, Pietrzak (88 Mak) - Torres (78 Danielak), Góralski, Łysiak (88 Bąk), Swędrowski, Kiedrowicz - Jankowski (65 Fidziukiewicz).