2024-04-13 15:04:20

Siarka Tarnobrzeg pokonała Avię Świdnik!

Siarka Tarnobrzeg pokonała 2-1 Avię Świdnik w wyjazdowym spotkaniu 25. kolejki 3. ligi gr. IV!

Bardzo dobrze wyjazdowe spotkanie na szczycie trzeciej ligi rozpoczęli podopieczni trenera Dariusza Kantora. Już w 7. minucie bowiem Kamil Orlik, wybrany niedawno przez kibiców swojej drużyny najlepszym zawodnikiem marca, wyprowadził Siarkę na prowadzenie.

Wyrównana gra i nieliczne okazje z obu stron - to obraz dalszej części pierwszej połowy. Aż do momentu, gdy tuż przed przerwą w doskonałej sytuacji odnalazł się Kosei Iwao. Zdobył on bramkę i podwyższył prowadzenie swojej drużyny.

Gospodarze zdołali odpowiedzieć w drugiej połowie. Po dłuższym fragmencie lepszej gry, w 63. minucie dośrodkowanie z rzutu wolnego wykorzystał Wojciech Kalinowski, zdobywając bramkę kontaktową.

Avia próbowała, szczególnie w końcówce, doprowadzić do wyrównania, jednak dobrze dysponowana defensywa przyjezdnych wytrzymała ich napór i pozwoliła zakończyć mecz z trzema zdobytymi punktami.

0-1 Kamil Orlik (7.)
0-2 Kosei Iwao (44.)
1-2 Wojciech Kalinowski (63.)

Avia Świdnik: Grabowski - Myszka, Dobrzyński, Kursa, Rozmus, Uliczny, Popiołek, Zając, Kalinowski, Stryjewski, Paluchowski
Siarka Tarnobrzeg: Artym - Misztal, Kumorek, Szymocha, D. Lisowski, Jodłowski, Kaliniec, P. Lisowski, Feret, Orlik, Iwao