2024-04-06 18:04:24

Pogoń-Sokół Lubaczów pokonała Polonię Przemyśl

Pogoń-Sokół Lubaczów lepsza od Polonii Przemyśl (fot. Pogoń-Sokół Lubaczów/facebook)
Drużyna z Lubaczowa pokonała na wyjeździe Polonię Przemyśl 2-0. Tym samym Pogoń-Sokół zanotował drugie ligowe zwycięstwo z rzędu.

Ekipa z Lubaczowa w poszukiwaniu kolejnych ligowych punktów udała się do Przemyśla, by zmierzyć się z tamtejszą Polonią. "Przemyska Barcelonka" okupuje miejsce w strefie spadkowej, a dziś zanotowała trzecią porażkę z rzędu.

Od początku lepsze wrażenie sprawiali przyjezdni. Konstruowali akcje na połowie przeciwnika i cały czas próbowali sforsować defensywę Polonii. W 13. minucie z okolicy 20. metra przymierzył Kamil Rębisz, ale golkiper bez większych problemów wychwycił to uderzenie.

Mateusz Jezierski otworzył wynik spotkania

Spore zamieszanie pod bramką miejscowych zrobiło się w 34. minucie, kiedy przyjezdni egzekwowali rzut rożny. W końcu arbiter zdecydował się podyktować jedenastkę. Do piłki ustawionej na wapnie podszedł Kacper Rop, a jego intencje znakomicie wyczuł bramkarz gospodarzy.

Miejscowi bardzo niedokładnie wyprowadzili jednak piłkę spod własnej bramki i po chwilii Pogoń-Sokół Lubaczów była już na prowadzeniu. Kacper Rop dograł do Mateusza Jezierskiego, a ten mocnym uderzeniem pod poprzeczkę otworzył wynik spotkania.

Kamil Matofij trafił na 2-0

Po zmianie stron nadal to goście dążyli do podwyższenia wyniku i udało im się to dopiero w 80. minucie. Po kontrze Krystian Basznianin posłał prostopadłą piłkę wzdłuż bramki do Kamila Matofija, a ten z bliskiej odległości trafił na 2-0.

Trzy minuty później dobrze zza szesnastki uderzył Krystian Basznianin, a golkiper miejscowych sparował jego strzał na rzut rożny. Chwilę później swoją szansę miała również Polonia, ale ostatecznie piłka zatrzymała się na poprzeczce. W doliczonym czasie gry kapitalnie z dystansu uderzył jeszcze Kacper Rop, ale kolejną dobrą interwencją popisał się bramkarz i wynik spotkania już się nie zmienił.

0-1 Mateusz Jezierski (35)
0-2 Kamil Matofij (81)

Polonia Przemyśl: Majewski - Solarz (75 Da Silva), Kuźniar, Pacheco (46 Konowalik), Jasiński (80 Praseres) - Kazek, K. Janas, Stankov, Komarovskyi - Da Souza Silva (46 D. Janas), Marych

Pogoń-Sokół Lubaczów: Siryk - Sitek, V. Guedes, Król, Rębisz, Grabowski, Roslyakov, Rop, L. Guedes, Jezierski, Duda