2024-03-28 21:45:41

Stal Stalowa Wola lepsza od Sandecji Nowy Sącz!

Stal Stalowa Wola pokonała Sandecję Nowy Sącz (fot. Radek Kuśmierz)
Stal Stalowa Wola wróciła na zwycięską ścieżkę! Podopieczni Ireneusza Pietrzykowskiego pokonali przed własną publicznością Sandecję Nowy Sącz 2-1.

W pierwszej połowie piłkarze obu drużyn nie rozpieszczali kibiców. Na początku gra toczyła się głównie w środku pola, a spotkanie przebiegało bez większych emocji.

Po stronie gości dwukrotnie na bramkę próbował uderzać Denis Potoma, jednak najpierw nie trafił w bramkę, a później został zablokowany. W 27. minucie piłka wprawdzie wpadła do bramki Sandecji Nowy Sącz po strzale Łukasza Furtaka, ale wcześniej arbiter dopatrzył się spalonego.

W końcówce pierwszej części to przyjezdni dłużej utrzymywali się przy piłce, jednak to wciąż nie przekładało się na jakieś większe zagrożenie. Po 45- minutach utrzymywał się bezbramkowy remis, a obie ekipy zakończyły je bez celnego strzału na bramkę.

Emocje rozpoczęły się w drugiej połowie

Po zmianie stron zdecydowanie mocniej ruszyli podopieczni Ireneusza Pietrzykowskiego. W 52. minucie w dogodnej sytuacji znalazł się Bartosz Pioterczak, ale został przyblokowany w polu karnym, a potem jeden z obrońców gości wybił piłkę sprzed linii bramkowej.

W 66. minucie celnie po ziemi przymierzył Jakub Górski i wyprowadził "Stalówkę" na prowadzenie. Piłkarze Stali Stalowa Wola nie cieszyli się długo z prowadzenia. Dziesięć minut później kapitalnym uderzeniem popisał się Gołębiowski i nie dał Smyłkowi szans na interwencję.

W kolejnych minutach coraz bardziej naciskali piłkarze Sandecji. Dwukrotnie spore zamieszanie zrobiło się pod bramką Mikołaja Smyłka, jednak skończyło się bez większych konsekwencji.

Arkadiusz Ziarko zapewnił "Stalówce" zwycięstwo

Później znów role się odwróciły. W 84. minucie w słupek trafił Oliwier Sukiennicki, a dwie minuty później Stal Stalowa Wola wróciła na prowadzenie. Po wrzutce Kacpra Chełmeckiego, piłkę do bramki z bliskiej odległości skierował Arkadiusz Ziarko.

"Stalówka" dowiozła zwycięstwo do ostatniego gwizdka i po trzech meczach w końcu dopisała upragniony komplet punktów.

1-0 Jakub Górski (66)
1-1 Radosław Gołębiowski (76)
2-1 Arkadiusz Ziarko (86)

Stal Stalowa Wola: 33. Mikołaj Smyłek - 71. Łukasz Seweryn (46, 27. Arkadiusz Ziarko), 87. Jakub Kowalski, 4. Łukasz Furtak, 22. Jakub Banach, 24. Damian Urban (77, 16. Dominik Maluga) - 20. Bartosz Pioterczak (63, 78. Jakub Górski), 8. Łukasz Soszyński (81, 14. Bartosz Wiktoruk), 18. Olivier Sukiennicki, 10. Adam Imiela (77, 77. Kacper Chełmecki) - 17. Lucjan Klisiewicz.

Sandecja Nowy Sącz: 91. Martin Polaček - 23. Piotr Kowalik, 5. Dawid Szufryn (73, 99. Jakub Wilczyński), 3. Petr Buchta, 24. Kamil Słaby - 20. Mikołaj Kwietniewski (73, 10. Radosław Gołębiowski), 19. Tomasz Kołbon, 28. Bruno Żołądź (34, 17. Tomasz Nawotka), 9. Denis Potoma (89, 29. Marcinho), 97. Wiktor Kamiński (73, 18. Kacper Talar) - 7. Rafał Wolsztyński.

żółte kartki: Kowalski, Banach - Kamiński.

2 liga - wyniki meczów 26. kolejki:

Tabela 2 ligi:

~anonim 2024-03-28 21:53:57

Ale ci głupio ej Zając ale ci głupio.

Szydelko 2024-03-28 22:06:04

brawo irek robisz swietna robote od dawna ,chce byc twoim asystentem czy moge ?Ostatnio mi nie idzie ale chce sie uczyc wezmiesz mnie na asystenta ?

Irek 2024-03-28 22:23:07

Wezmę oczywiście, przyjedź jutro na balangę do Romy to się dogadamy, muszę z Wieskiem kierowcą PKSu jeszcze się zdzwonić

Bolo 2024-03-28 22:25:58

Chciałbym zauważyć, że Furtak po raz drugi z rzędu okradziony z prawidłowej bramki!

Bolo 2024-03-28 22:58:35

Trenerze jeżeli to czytasz, to po sezonie bierz tego Gołębiewskiego z Sandecji. Dzisiaj piękny gol zaraz po wejściu na boisko, a w poprzednim meczu z nami najlepszy na boisku! Szkoda Kołbona, ale on sam się wykluczył, a przydałby się.

Do Bolo 2024-03-28 23:48:09

Furtak był na spalonym. Włącz sobie skrót na tvp.pl i na powtórce widać że dobra decyzja sędziego. Dobranoc

Bolo 2024-03-28 23:51:42

Masz rację. Spalony powrotny. Na żywo wyglądało to inaczej.

~anonim 2024-03-29 00:34:32

Dziwne są pewne rzeczy, bardzo dziwne.
Przecież najważniejsze jest dobro naszego Klubu a nie czyjeś własne interesy. Facet robi awans, był cel utrzymania się a jesteśmy w strefie barażowej, jak widać dobrał zawodników którzy są ambitni i chcą wygrywa a nie gwiazdorzyć, sami zawodnicy mówią że facet robi świetna robotę w szatni, przy prawie każdej konferencji trenerzy drużyn przeciwnych wypowiadają się w superlatywach o taktyce i zaangażowaniu Stalówki. Tak obiektywnie po co to zakłócać w imię innych interesów niż nasz Klub ? O co chodzi ? Bo wielu Kibiców tego nie rozumie, wręcz się niepokoi że coś przez to może pęknąć a naprawdę byłoby bardzo szkoda.
Stalówka zawsze w sercu !

Do Bolo 2024-03-29 01:59:32

Kołbon to był mega kozak w środku pola. Robił za 6,8,10 na boisku. Gdzie on teraz w ogóle gra?

Do anonim 2024-03-29 02:02:02

Kogo?
Oni po propagandzie ledwo co 200 na swój mecz zbierają. Na Podkarpaciu to dzisiaj dwa ZKS i nic poza tym. Kibicowsko. Mielec najmocniejszy piłkarsko ale kibicowsko to nikt ich poważnie nie traktuje.

Może tutaj 2024-03-29 03:17:51

Ponad dwie godziny stałem na parkingu na s-ce będąc świadkiem wydarzeń. Kibice jakiegoś klubu zaatakowali innych kibiców. Wyszło na ekspresówce czekając na przeciwnika. Ci stanęli widząc atak jednej z drużyn po czym czekali na policję aż staną między nimi. Jak policja wjechała to odważnie wtedy wyszli z busów ze sprzętem. Mogli pójść walczyć a czekali na policję po czym wyszli ze sprzętem. Ktoś mi nakreśli co tam się działo?

Do do anonim 2024-03-29 09:00:01

Propagandą właśnie jest pie*dolenie o takiej liczbie, na którym meczu niby ich było 200 ćwoku?

~anonim 2024-03-29 11:49:19

Wszyscy chwalą jakie to super doping na stadionie w Stalowej Woli tylko ze w TV tego nie widać.Widać za to puste trybuny ,kilku kibiców i pustki.Jeśli kibice tak świetnie dopingują to powinni przenieś się na trybunę po drugiej stronie tak aby kamera TV ich pokazywała.A tak to d****a z waszego dopingu.Nikt o tym nie wie a jeśli wie to tylko z opowieści z mchu i paproci.

PławoŻyje 2024-03-29 15:22:56

Anonim wyżej ma rację...MŁYN powinien powrócić na trybunę hutniczą...!!! I NIE chodzi tu o to aby się lansować w TV a o zdecydowanie większe możliwości ...oprawy itd.

Stal4ever 2024-03-29 22:26:50

do anonim-nikt poważnie nie traktuje frekwencji w Rzeszowie i Pisowej Woli,bo jest ona( z nielicznymi wyjątkami)żałosna-wystarczy sprawdzić na 90minut.pl.Natomiast w Mielcu regularnie na mecze Stali przychodzi 5 do 6,5 tysiąca widzów.Kibicowsko na Podkarpaciu tylko Stal Mielec,potem dłuuuuugo nic...

~anonim 2024-03-30 08:44:14

Mielcoków przychodzi januszy 5,6 tys i stypa jak na pogrzebie młynów i dopingu to nawet nie ma co porównywać do Stalówki bo zjada ich pod każdym względem janusze chodzą bo jest ekstraklasa jak by była 2 ,3 liga to by 500 osób chodziło tacy to kibice sukcesu można sprawdzić ilu ich chodziło także trochę pokory

Stal4ever 2024-03-30 19:55:09

do@anonim-frekwencja w Mielcu w 2 lidze sezon 2013/14-z Wigrami 6,5 tysiaca,z Pogonią S. 3 tys.,Stalą Rz-ów 5 tys.z Radomiakiem 4,7 tys.Z Olimpią E.5 tys.ze Zniczem 4,5 tys.z Legionovią 4,5 tys.,z Olimpią Z.3 tys.,ze Stalą S.Wola 5 tys,z Siarką 4,3 tys.Frekwencja w Pisowej Woli,ten sam sezon:z Limanovią 500 osób,z Wisłą PułAWY 400 os,ze Stalą Mielec 600 osób,z Olimpią E.700 os.,z Legionovią 500 os,z Pelikanem 600 os,z Garbarnią 600 os,z Siarką 1,7 tysiaca,z Concordią 600 osób,ze Switem N.D.M.600 osób.Nie porównuj widowni w Pisowej Woli do Mielca,bo to jest przepaść!Teraz ci głupio,nie?Wszystkie dane na podstawie 90minut.pl

~anonim 2024-04-02 18:12:23

Wybrał sobie wieśniak mielecki sezon 10 lat temu co Stalowa grała wszystko na wyjazdach bo stadion w remoncie był i wielka podnieta bo mielcoki zaczeły chodzić na mecze po 20 latach grania po wsiach pochwał się wtedy jaka frekwencja była