2024-03-17 21:27:08

Stal Stalowa Wola przegrała z KKS-em Kalisz

Stal Stalowa Wola przegrała z KKS-em Kalisz (fot. Radek Kuśmierz)
Stal Stalowa Wola przegrała przed własną publicznością z KKS-em Kalisz 0-1. Tym samym podopieczni Ireneusza Pietrzykowskiego zanotowali pierwszą porażkę w rundzie wiosennej.

Piłkarze Stali Stalowa Wola po ostatnim zwycięstwie nad Stomilem Olsztym tym razem podejmowali na własnym stadionie KKS Kalisz. Przyjezdni po trzech remisach z rzędu liczyli w koncu na przełamanie.

Szybkie otwarcie KKS-u Kalisz

Początek spotkania zdecydowanie należał do gości. W 8. minucie po uderzeniu Sobola z problemami interweniował Wojciech Muzyk i ostatecznie po dobitce piłka wyszła na rzut rożny, a później po stałym fragmencie gry KKS Kalisz objął prowadzenie. Błąd w obronie "Stalówki" wykorzystał Wiktor Smoliński i skierował futbolówkę do siatki.

Podopieczni Ireneusza Pietrzykowskiego chcieli szybko odpowiedzieć i trzy minuty później w dobrej sytuacji znalazł się Łukasz Soszyński. Z jego strzałem poradził sobie jednak golkiper rywali. Tempo meczu nie spadało i chwilę później znów gorąco zrobiło się pod bramką Wojciecha Muzyka, kiedy w słupek trafił Michał Bednarski.

Stal Stalowa Wola cały czas aktywnie wychodziła do ofensywy i szukała kolejnych okazji na wyrównanie. W 17. minucie główkował Lucjan Klisiewicz i po dotknięciu bramkarza piłka trafiła w poprzeczkę. Po chwili nieznacznie z dystansu pomylił się Łukasz Soszyński.

W końcówce pierwszej połowy z pierwszej piłki próbował zagrozić jeszcze Lucjan Klisiewicz, golkiper rywali sparował ten strzał na rzut rożny. Do przerwy wynik nie uległ zmianie i cały czas na prowadzeniu pozostawali goście z Kalisza.

"Stalówka" nie zdołała doprowadzić do wyrównania

W 67. minucie błąd w obronie gości mógł wykorzystać Bartosz Pioterczak, jednak fatalnie przestrzelił. Stal Stalowa Wola momentami zamykała rywali na ich połowie, jednak nie przekładało się to na klarowne sytuacje.

W 77. minucie to przyjezdni byli blisko podwyższenia na 2-0. Po rzucie rożnym zrobiło się spore zamieszanie w polu karnym i jeden z zawodników KKS-u Kalisz trafił w słupek. Później goście sygnalizowali jeszcze zagranie ręką w polu karnym, ale arbiter nie dopatrzył się przewinienia.

Trzy minty przed końcem spotkania z ostrego kąta przymierzył Arkadiusz Ziarko, jednak nie trafił w światło bramki. Chwilę później z okolicy 11. metra uderzał Sebastian Strózik, ale piłka po koźle wylądowała w rękach bramkarza.

Ostetecznie podopieczni Ireneusza Pietrzykowskiego nie zdołali doprowadzić do wyrównania i przegrali pierwszy mecz w rundzie wiosennej. KKS Kalisz przełamał się po trzech remisach z rzędu i wskoczył na fotel lidera.

0-1 Wiktor Smoliński (9)

Stal Stalowa Wola: 44. Wojciech Muzyk - 26. Patryk Zaucha, 87. Jakub Kowalski, 55. Damian Oko (85, 4. Łukasz Furtak), 24. Damian Urban, 78. Jakub Górski (72, 27. Arkadiusz Ziarko) - 77. Kacper Chełmecki (72, 11. Sebastian Strózik), 8. Łukasz Soszyński, 18. Olivier Sukiennicki (62, 20. Bartosz Pioterczak), 10. Adam Imiela (62, 14. Bartosz Wiktoruk) - 17. Lucjan Klisiewicz.

KKS Kalisz: 1. Maciej Krakowiak - 23. Maciej Białczyk, 42. Wiktor Smoliński, 35. Bartosz Kieliba, 5. Jakub Staszak - 16. Bartłomiej Putno (70, 77. Mateusz Żebrowski), 24. Mateusz Wysokiński, 11. Michał Bednarski (90, 70. Adam Dębiński), 10. Néstor Gordillo (74, 6. Adrian Cierpka), 71. Kamil Koczy (70, 8. Oskar Kalenik) - 9. Hubert Sobol (74, 19. Filip Szewczyk).

żółte kartki: Kowalski, Wiktoruk - Kieliba, Szewczyk.

sędziował: Kornel Paszkiewicz (Wrocław).