2024-03-09 20:20:43

Sokół Kolbuszowa Dolna wygrał z Ekoballem Stal Sanok

Sokół Kolbuszowa Dolna (zółto-zielone stroje) wygrał w pierwszym meczu na wiosnę (fot. Sokół Kolbuszowa Dolna/facebook)
Sześć goli, dwanaście żółtych kartek oraz trzy czerwone kartki obejrzeli licznie zgromadzeni kibice na stadionie w Kolbuszowej Dolnej.

W 18. kolejce 4 ligi podkarpackiej Sokół Kolbuszowa Dolna podejmował na własnym terenie drużynę Ekoball Stal Sanok. Obie drużyny chciały dobrze wejść w rundę wiosenną.

Świetny początek Sokoła

Już pierwsza groźna sytuacja Sokoła przyniosła im gola. Po zagraniu z „piątki” od własnego bramkarza w sytuacji sam na sam znalazł się Patryk Szczurek i pewnie pokonał golkipera Sanoka. Środkowi obrońcy drużyny Sanoka łapali napastnika Sokoła na spalonego, jednak zapomnieli, że w takiej sytuacji sędzia nie ma prawa przerwać gry.

Gospodarze nie zamierzali poprzestać na jednobramkowym prowadzeniu i zaczęli szukać okazji do podwyższenia prowadzenia. W 19. minucie niecelnie z rzutu wolnego uderzał Michał Mazurek, a minutę później również niecelnie Krystian Bik. W 30. minucie było już 2-0. Bramkarz gości popełnił błąd przy wprowadzaniu piłki, do której dopadł Patryk Szczurek i strzelił swojego drugiego dzisiaj gola.

W 38. minucie sytuację na podwyższenie prowadzenia miał najmłodszy na boisku Igor Kilian, ale w sytuacji sam na sam z Półkoszkiem strzelił obok bramki. Goście odpowiedzieli w pierwszej połowie niecelnymi strzałami Jakuba Kloca i Dawida Czyrnego.

Ekoball Stal Sanok w osłabieniu doprowadził do wyrównania

Druga połowa była zdecydowanie bardziej wyrównana. Groźny strzał cztery minuty po przerwie oddał Kacper Słysz. W 53. minucie sygnał do ataku dał aktywny dzisiaj Maciej Maślany, który świetnie odnalazł się w polu karnym gospodarzy i strzałem z lewej nogi po dalszym słupku zdobył kontaktową bramkę.

Osiem minut później drugą żółtą kartkę, a w konsekwencji czerwoną obejrzał Kacper Słysz. Ekipa z Sanoka jednak się nie poddawała i w 69. minucie po dośrodkowaniu z rzutu rożnego strzałem głową do remisu doprowadził Łukasz Tabisz.

Końcówka należała do gospodarzy

Sokół ponownie objął prowadzenie w 77. minucie. W polu karnym gości faulowany był najlepszy zawodnik tego spotkania Patryk Szczurek. Do jedenastki podszedł Kacper Drelich i mocnym strzałem pod poprzeczkę wyprowadził gospodarzy na prowadzenie. Trzy minuty później drugą żółtą kartkę w tym spotkaniu obejrzał Piotr Lorenc i od tego czasu goście musieli radzić sobie w dziewiątkę.

Na boisku zrobiło się jeszcze więcej miejsca i podopieczni Marcina Wołowca mieli dużo okazji do wyprowadzania kontr. Ekipę z Sanoka dobił w doliczonym czasie gry wprowadzony z ławki Dawid Marszalik. W tym momencie emocje w meczu się skończyły i po chwili arbiter Kamil Godek zakończył spotkanie. Sokół zdobył ważne 3 punkty w kontekście walki o utrzymanie, natomiast Ekoball Stal Sanok stracił na jakiś czas Damiana Barszczaka, który doznał w tym spotkaniu kontuzji i solidnie się wykartkował.

1-0 Patryk Szczurek (5)
2-0 Patryk Szczurek (30)
2-1 Maciej Maślany (53)
2- 2 Łukasz Tabisz (69)
3-2 Kacper Drelich (77) – karny
4-2 Kacper Marszalik (91)

Sokół Kolbuszowa Dolna: M. Lewandowski - Skowron, Khorolskyi, Drelich – Bik (70. Cyganowski), Misiak, Mokrzycki (95. Siembab), Wątróbski (74. Marszalik), Mazurek (83. Gerboś) – Kilian (64. P. Lewandowski), Szczurek (89. Bożek)

Ekoball Stal Sanok: Półkoszek – Gawlewicz (63. Sumara), Sobol, Barszczak (15. Tabisz), Sz. Słysz (94. Nowak) – Gierczak (88. Kogut), Lorenc, K. Słysz, Maślany, Kloc – Czyrny (88. Nowosielski)

Sędziował: Kamil Godek (Rzeszów)

Żółte kartki: Khorolskyi, Kilian, Bik, Nowak, Skowron, Bożek - K. Słysz, Kloc, Lorenc, Tabisz

Czerwone kartki: K.Słysz, Lorenc, Jaślar (trener)