2024-03-09 18:30:54

Siarka Tarnobrzeg lepsza od Staru Starachowice

Siarka Tarnobrzeg pokonała Star Starachowice (fot. Siarka Tarnobrzeg/facebook)
Siarka Tarnobrzeg pokonała Star Starachowice 1-0. Tym samym podopieczni Dariusza Kantora odnotowali pierwsze zwycięstwo w rundzie wiosennej.

Siarka Tarnobrzeg po remisie na inaugurację rundy wiosennej tym razem chciała zrewanżować się Starowi Starachowice za jesienną porażkę.

W pierwszej połowie po obu stronach można było dostrzec sporo niedokładności i początkowe ataki gospodarzy nie przyniosły większego niebezpieczeństwa. Poważne zagrożenie pod bramką Staru Starachowice pojawiło się w 34. minucie kiedy z półwoleja uderzył Kacper Jodłowski.

Kosei Iwao bohaterem Siarki

Pięć minut później podopieczni Dariusza Kantora wyszli na prowadzenie. W pole karne wpadł Kosei Iwao i został nieprzepisowo zatrzymany przez jednego z rywali. Sam poszkodowany podszedł do jedenastki i celnym uderzeniem po ziemi otworzył wynik spotkania.

Po zmianie stron goście ruszyli do odrabiania strat. Na strzał zdecydował się Sławomir Duda, ale dobrze interweniował Andryi Artym. W 59. minucie zza pola karnego przymierzył również Michał Wcisło, jednak i tym razem próba nie przyniosła określonego rezultatu.

W 78. minucie szansę na podwyższenie wyniku miał jeszcze Kamil Orlik, ale w sytuacji sam na sam z bramkarzem lepszy okazał się Paweł Lipiec. Ostatecznie gospodarze dowieźli skromne zwycięstwo do ostatniego gwizdka i dopisali cenne punkty do ligowej tabeli.

1-0 Kosei Iwao (41-rzut karny)

Siarka Tarnobrzeg: Artym - Misztal, Woś, Szymocha, Sulkowski (78' Bieniarz), Kaliniec (78' Feret), Jodłowski, P. Lisowski (66' Kumorek), Cichocki (78' Mróz), Orlik (90' Świgut), Iwao

Star Starachowice: Lipiec - Majdanewycz (61' Handzlik), Jagiełło, Bracik, Stefański, Duda (61' Szynka), Kośmider (61' Ambrozik), Puton (70' Cukrowski), Wcisło, Głaz, Śliwiński (70' Stanisławski)