2024-03-09 14:03:36

Izolator Boguchwała pewnie pokonał Sokoła Kamień

Izolator Boguchwała ze zwycięstwem na inaugurację piłkarskiej wiosny (fot. Izolator Boguchwała/facebook)
Izolator Boguchwała znakomicie rozpoczął rozgrywki w rundzie wiosennej. Gospodarze pewnie pokonali Sokoła Kamień 3-0.

Rozgrywki rundy wiosennej 4 ligi podkarpackiej rozpoczęły się w Boguchwale, gdzie miejscowy Izolator podejmował Sokoła Kamień. Podopieczni Tomasza Głąba po rundzie jesiennej uplasowali się na 10. lokacie, natomiast beniaminek z Kamienia z trzema "oczkami" przewagi okupował 6. pozycję.

Szybkie otwarcie gospodarzy

Już po sześciu minutach spotkaniach groźnie zrobiło się pod bramką Kamila Dybskiego. Mateusz Podstawek dograł do Kacpra Piechniaka, a ten zdecydował się na uderzenie z okolicy. 11 metra. Czujni w defensywie gospodarze skutecznie zablokowali jednak ten strzał.

Chwilę później na strzał z dystansu zdecydował się Wiktor Stępniowski, ale dobrze interweniował golkiper miejscowych. Po początkowych atakach przyjezdnych w 10. minucie pojawiła się błyskawiczna odpowiedź ze strony "Izolacji". Zaskakująco przymierzył Lucjan Frydrych, piłkę trącił jeden z rywali i ta wpadła do siatki.

Pod koniec pierwszej połowy miejscowi mogli podwyższyć na 2-0. Po wrzutce w pole karne futbolówki pod bramką nie opanował jednak Marcin Krajewski i ostatecznie zawodnicy Sokoła Kamień wybili ją z linii bramkowej.

Dwa rzuty karne dla "Izolacji" w drugiej połowie

Druga część spotkania również znakomicie rozpoczęła się dla Izolatora. W 46. minucie golkiper rywali sfaulował w polu karnym Mateusza Olejarkę i arbiter wskazał na wapno. Z jedenastu metrów pewnie przymierzył Aleksander Gajdek i podwyższył wynik spotkania.

Podopieczni Tomasza Głąba szukali kolejnych okazji na gola. W 53. minucie dwie okazje miał Lucjan Frydrych, ale najpierw z dużej odległości trafił w słupek, a później nie zdołał skierować piłki w światło bramki.

W 59. minucie znów w polu karnym padł Mateusz Olejarka, a arbiter po raz kolejny dopatrzył się przewinienia. Dodatkowo przy tej sytuacji drugą żółtą, a w konsekwencji czerwoną kartką ukarany został siedzący już na ławce rezerwowych Mateusz Jędryas.Do piłki ustawionej na wapnie znów podszedł Aleksander Gajdek, ale tym razem Maciej Siudak wyczuł jego intencje i wychywcił to uderzenie.

W 75. minucie miejscowi ustalili wynik spotkania. Na bramkę ruszył Lucjan Frydrych, dograł do Marcina Krajewskiego, a ten skierował piłkę do pustej bramki i przypieczętował zasłużone zwycięstwo Izolatora Boguchwała.

1-0 gol samobójczy (10)
2-0 Aleksander Gajdek (47-rzut karny)
3-0 Marcin Krajewski (75)

Izolator Boguchwała: Dybski- Gajdek, Kasprzyk, Lusjusz, Kowal, M. Wilk (Matuszczak), Walas (Rębisz), K. Wilk, Olejarka, Krajewski, Frydrych (Kontrabecki)

Sokół Kamień: Siudak- Zbyradowski, Piekut, Podstawek, Piechniak (Wąsik), Stępniowski, Marut (Rurak), Majka (Dec), Jędryas (Wydra), Gdowik (Konefał), Synoś (Rychel)

Czerwone kartki: Mateusz Jędryas (za drugą żółtą), Grzegorz Rychel