2024-03-03 19:03:56

KS Wiązownica przegrała z Orlętami Radzyń Podlaski na inaugurację rundy wiosennej!

KS Wiązownica przegrała 1-4 z Orlętami Radzyń Podlaski w meczu 19. kolejki 3. ligi gr. IV.

Fatalnie rundę wiosenną rozpoczęła drużyna z Wiązownicy! Już w 4. minucie meczu z Orlętami Radzyń Podlaski zawodnicy KS-u stracili bramkę po dobrym dośrodkowaniu z rzutu wolnego i strzale głową Jakuba Szuty

Kolejne minuty to zdecydowanie gra toczona w środku pola. Aż do 31. minuty, kiedy to po wrzutce w pole karne obrońca gospodarzy wpakował piłkę do własnej bramki! Na przerwę goście schodzili z dwubramkowym prowadzeniem.

Po zmianie stron podopieczni trenera Waldemara Warchoła chcieli zrehabilitować się za słabą pierwszą połowę i szybko wrócić do gry w tym meczu.

Tak też się stało! A to za sprawą Bartosza Markiewicza, który w 52. minucie zdobył bramkę kontaktową.

Niestety dla gospodarzy, niespełna kilka minut później indywidualną akcją zakończoną mierzonym strzałem z narożnika pola karnego popisał się Jakub Szczypek, dając tym samym swojej drużynie ponownie dwubramkową przewagę.

Gospodarze próbowali atakować, jednakże ich akcje były skutecznie odpierane przez obrońców, bądź też bramkarza Orląt.

W 75. minucie po rzucie rożnym i błędzie bramkarza KS-u Wiązownica piłka wpada do siatki gospodarzy - druga bramka samobójcza w tym meczu!

Drużyna z Radzynia Podlaskiego, już praktycznie pewna zwycięstwa do końca spotkania grała spokojnie, czego wynikiem był rzut karny dla gospodarzy w końcówce meczu. Jedenastkę wybronił jednak świetnie dysponowany tego dnia Igor Bartnik!

Spotkanie to zakończyło się ostatecznie wynikiem 1-4 dla drużyny przyjezdnej, która dzięki tej wygranej przeskoczyła w tabeli Sokoła z Sieniawy. KS Wiązownica pozostaje na 13. pozycji w ligowej tabeli.

0-1 Jakub Szuta (4.)
0-2 samobójcza (31.)
1-2 Bartosz Markiewicz (52.)
1-3 Jakub Szczypek (58.)
1-4 samobójcza (75.)

KS Wiązownica: Zając - Cieśla, Markiewicz, Tabor, Kasia, Serafin, Tonia, Janiczak, Kordas, Rak, Wójcik
Orlęta Radzyń Podlaski: Bartnik - Duchnowski, Chyła, Kotko, Cassio, Szczypek, Zmorzyński, Pawluczuk, Rycaj, Mamis, Szuta