2024-02-26 17:28:32

Dawid Dulski, Hemarpol Częstochowa: Wiedzieliśmy, że nie musimy a możemy

Asseco Resovia przegrała wczoraj 1-3 z Exact Systems Hemarpol Częstochowa. Po meczu o swoich przemyśleniach opowiedział nam zawodnik gości, Dawid Dulski.

Po pierwszym wyraźnie przgranym secie, w drugim wyszliście na parkiet jako zupełnie odmieniona drużyna. Co się wydarzyło?
-Zrestartowaliśmy głowy i wyszliśmy na pełnym luzie. Wiedzieliśmy, że nie musimy a możemy. To poskutkowało i potem trzy sety wygraliśmy.

"Trzeba zawsze wyjść i robić swoje"

Jesteście po kilku przeganych z rzędu i takie zwycięstwo w Rzeszowie to z pewnością kop motywacyjny do przodu.
-Ta wygrana daje nam spokój w kontekście walki o utrzymanie. Teraz mamy 12 punktów przewagi nad ostatnim Radomiem, więc wydaje mi się, że będziemy mieli spokojniejszą głowę,

Co jest Waszą siłą, że potraficie na wyjazdach postawić się teoretycznie mocniejszym zespołom?
-Gramy swoją siatkówkę i to działa na meczach. Piłka setowa nie rózni się dla mnie niczym od tej przy wyniku 1-1. To tak samo ważna piłka, jeden z kolejnych punktów. Trzeba po prostu wyjść i zrobić swoje.