2024-02-02 23:21:38

sparing: Motor Lublin - Stal Stalowa Wola 2-0

Stal Stalowa Wola przegrała w sparingu z Motorem Lublin (fot. Radek Kuśmierz)
Dziś Stal Stalowa Wola zmierzyła się w sparingu z Motorem Lublin. Podopieczni Ireneusza Pietrzykowskiego przegrali 0-2.

Piłkarze Stali Stalowa Wola mają za sobą kolejny mecz kontrolny w trakcie zimowych przygotowań. Podopieczni Ireneusza Pietrzykowskiego nie zdołali zatrzymać Motoru Lublin, który na co dzień rywalizuje na zapleczu Ekstraklasy.

Ekipa Goncalo Feio wyszła na prowadzenie już w 2. minucie. Futbolówkę do siatki skierował Michał Żebrakowski precyzyjnym uderzeniem ze skraju pola karnego. W 34. minucie w polu karnym sfaulowany został Filip Wójcik, a jedenastkę na gola zamienił Rafał Król i ustalił wynik spotkania.

Po ostatnim gwizdku została rozegrana jeszcze seria rzutów karnych, w której pierwszoligowiec zwyciężył 4-2.

Dla Motoru Lublin był to drugi sparing dzisiejszego dnia. W pierwszym meczu beniaminek przegrał z Radomiakiem Radom 1-2.

Natomiast dla "Stalówki" był to już czwarty mecz kontrolny przed rundą wiosenną. 10 lutego podopieczni Ireneusza Pietrzykowskiego zagrają kolejny test-mecz z Avią Świdnik.

Motor Lublin - Stal Stalowa Wola 2-0 (2-0)

1-0 Michał Żebrakowski (2)
2-0 Rafał Król (34-rzut karny)

Motor Lublin: 45. Oskar Jeż - 4. Przemysław Szarek, 9. Michał Żebrakowski, 10. Rafał Król, 17. Filip Wójcik, 18. Arkadiusz Najemski (58, 5. Konrad Magnuszewski), 24. Filip Luberecki, 26. Michał Król, 30. Mbaye N'Diaye, 37. Mathieu Scalet, 73. Jakub Lis (46, 3. Sebastian Koziej).

Stal Stalowa Wola: I połowa: Mikołaj Smyłek - Jakub Kowalski, Damian Oko, Damian Urban, Łukasz Seweryn, Łukasz Soszyński, Michał Mydlarz, Jakub Górski, Adam Imiela, Bartosz Pioterczak, Lucjan Klisiewicz.

II połowa: Wojciech Muzyk - Jakub Kowalski (71 Bartosz Pikuła), Łukasz Furtak, Jakub Banach, Michał Mydlarz (71 Igor Fedejko), Arkadiusz Ziarko, Bartosz Wiktoruk, Dominik Kościelniak, Dominik Maluga, Kacper Chełmecki, Sebastian Strózik.