2024-02-02 15:50:16

Sparing: Legia Warszawa - Stal Rzeszów 3-1

Stal Rzeszów musiała uznać wyższość Legii Warszawa w meczu towarzyskim rozgrywanym w Legia Training Center. Fot. https://twitter.com/StalRzeszow
W sparingowym spotkaniu Legia Warszawa pokonała Stal Rzeszów . Wprawdzie podopieczni Marka Zuba zdobyli pierwszą bramkę, to później strzelali już tylko gospodarze, którzy zwyciężyli 3-1.

Zawody rozpoczęły się zgoła sensacyjnie. W 7. minucie po podaniu Sebastiena Thilla zza pola karnego przymierzył Adrian Bukowski i Kacper Tobiasz musiał wyciagać piłkę z siatki. Podopieczni Kosty Runjaicia rzucili się do odrabiania strat, szczęścia z dystansu próbował Rafał Augustyniak, ale na jego drodze stała defensywa rzeszowian. W 22. minucie po strzale pomocnika "stołecznych" gości uratował słupek. Jeden z nielicznych ataków przyjezdnych starał się wykończyć Jesus Diaz, ale zabrakło mu precyzji. Po chwili swój zespół przed utratą gola uratował Jakub Wrąbel, który obronił strzał Ernesta Muciego. Napastnik wicemistrzów Polski dopiął swego w 38. minucie kiedy to zamienił zagranie Josue Pesqueiry z rzutu wolnego na gola. Do końca pierwszej odsłony poza strzałem Juergena Elitima niewiele się działo i obie ekipy schodziły na przerwę przy wyniki 1-1.

Warszawienie zanotowali dobre otwarcie drugiej odsłony. W 49. minucie rzut karny pewnie wykorzystał Tomas Pekhart wyprowadzając swój zespół na prowadzenie 2-1. Miejscowi poszli za ciosem i 9 minut później wynik z najbliższej odległości podwyższył Yuri Ribeiro wykorzystując dogranie Pekharta. Szybko wypracowana przewaga sprawiła, że gospodarze kontrolowali wydarzenia boiskowe, czemu nie mogli przeciwstawić się pierwszoligowcy. W ostatnich dwudziestu minutach opiekun Stali zdecydował się wprowadzić kilku młodych zawodników, szanse dostali m.in. Kacper Paśko czy Jakub Raciniewski. W końcówce okazję na kontaktową bramkę miał Patryk Warczak, ale nieznacznie się pomylił. Do końca meczu wynik nie uległ już zmianom i to warszawianie mogli się cieszyć z wygranej.

Legia Warszawa 3-1 Stal Rzeszów

0-1 Adrian Bukowski (7)
1-1 Ernest Muci (38)
2-1 Tomas Pekhart (49-rzut karny)
3-1 Yuri Ribeiro (58)

Legia Warszawa: Kacper Tobiasz- Radovan Pankov, Artur Jędrzejczyk, Steve Kapuadi- Paweł Wszołek, Rafał Augustyniak, Juergen Elitim, Gil Dias - Josue Pesqueira - Blaz Kramer, Ernest Muci oraz Dominik Hładun, Yuri Ribeiro, Patryk Kun, Ryoya Morishita, Maciej Rosołek, Bartosz Kapustka, Tomas Pekhart, Marc Gual, Filip Rejczyk, Jan Ziółkowski.
Stal Rzeszów: Jakub Wrąbel (73. Jakub Raciniewski) - Patryk Warczak, Kamil Kościelny (69. Kacper Paśko), Paweł Oleksy (69. Łukasz Góra), Milan Simcak (69. Krystian Wachowiak) - Karol Łysiak (37. Szymon Kądziołka, 86. Illa Postupalsky), Sebastien Thill (69. Krzysztof Danielewicz), Adrian Bukowski - Wiktor Kłos (79. Michał Synoś), Szymon Salamon (86. Błażej Langer), Jesus Diaz (86. Arsen Hrosu).