2024-01-13 16:30:18

sparing: Wieczysta Kraków - Sandecja Nowy Sącz 1-1

Wieczysta Krakó zremisowała z Sandecją Nowy Sącz w pierwszym sparingu (fot. Sandecja Nowy Sącz)
  Pierwszy mecz kontrolny mają za sobą piłkarze Wieczystej Kraków. Podopieczni Sławomira Peszko zremisowali z Sandecją Nowy Sącz 1-1.

W pierwszym sparingu Wieczysta Kraków zmierzyła się z drugoligową Sandecją Nowy Sącz. Początek meczu mógł lepiej ułożyć się dla "żółto-czarnych", którzy stworzyli spore zagrożenie po rzucie wolnym. Strzał Knasmullnera wybronił jednak Martin Polacek.

Później do głosu doszli piłkarze Sandecji i objęli prowadzenie w 33. minucie. Po rzucie rożnym najlepiej w polu karnym odnalazł się Bruno Żołądź i skierował futbolówkę do bramki.

Tuż przed przerwą odpowiedzieć mogli podopieczni Sławomira Peszko, ale rzut karny wykonywany przez Manuela Torresa wybronił golkiper "Sączersów".

Wieczystej udało się doprowadzić do wyrównania zaraz po zmianie stron. Również po rzucie rożnym golkipera rywali pokonał Szymon Rygiel. W drugiej części spotkania "żółto-czarni" mieli szansę, aby wyjść na prowadzenie, jednak skutecznością nie popisał się nowy nabytek ekipy z Krakowa- Szymon Kot.

Wieczysta Kraków - Sandecja Nowy Sącz 1-1 (0-1)

0-1 Bruno Żołądź (33)
1-1 Szymon Rygiel (47)

Wieczysta Kraków: (I połowa) Jakub Murawski -  Karol Krzywiecki,  Kacper Skrobański,  Michał Pazdan,  Jakub Bąk -  Manuel Torres, Jacek Góralski, Przemysław Bargiel, Christoph Knasmüllner,  Karol Danielak - Ante Aralica.

(II połowa) Błażej Sapielak -  Denys Faworow, Konrad Kasolik,  Szymon Rygiel, Rafał Pietrzak -  Saša Živec (74, Jakub Wołosik),  Simeon Sławczew,  Dawid Pakulski,  Maciej Jankowski,  Szymon Kot -  Michał Fidziukiewicz.

Sandecja Nowy Sącz: (I połowa)  Martin Polaček -  Patryk Bryła,  Piotr Kowalik,  Dawid Szufryn,  Michał Rutkowski,  Kacper Talar - Mikołaj Kwietniewski, Bruno Żołądź,  Denis Potoma, Radosław Gołębiowski -  Marcinho.

(II połowa) Paweł Sokół -  Kacper Talar,  Mateusz Bartków,  Rastislav Václavik,  Kamil Słaby,  Kamil Sobczak - Igor Maślanka,  Mateusz Popiela, Tomasz Kołbon,  Eryk Galara -  Marcinho (68, Patryk Bryła).

żółte kartki: Aralica - Szufryn.