2024-01-13 18:59:10

ITA TOOLS Stal Mielec wygrała z Grot Budowlanymi Łódź!

fot: Kamila Bik
Siatkarki ITA TOOLS Stali Mielec sprawiły sporą niespodziankę i ograły faworyzowane zawodniczki Grot Budowlanych Łódź. Mielczanki zwyciężyły w tie-breaku po bardzo emocjonującym spotkaniu.

Niespodzianka w pierwszym secie

Dobrze w ten mecz weszły podopieczne Mateusza Grabdy, grały szybko i skutecznie. Radziły sobie z atakami rywalek z Łodzi i prowadziły kilkoma punktami. W pewnym momencie było 13:9, ale wiadomo było, że nie można było tracić koncentracji z tak dobrym zespołem. Budowlani Łódź zdołali dogonić gospodynie oraz wyjść na prowadzenie.

Od tej chwili ten set toczył się bardzo równolegle. Świetna końcówka ITA TOOLS Stali Mielec i to ona była w dużo korzystniejszej sytuacji. Mielczanki miały pierwszegoa "set balla" przy wyniku 24:22, lecz go nie wykorzystały. Następna piłka wygrana przez zespół mielecki i sensacyjnie to beniaminek Tauron Ligi wygrał pierwszą partię 25:23.

Powrót na właściwe tory Budowlanych

Zawodniczki Grot Budowlanych Łódź mogły być bardziej zmęczone, ponieważ w środku tygodnia miały mecz w siatkarskiej lidze Mistrzów. Ten set dla nich też za dobrze się nie rozpoczął, ale oba zespoły szły do przodu równolegle. ITA TOOLS Stal Mielec cały czas nie odpuszczała rywalkom i zdobywała kolejne punkty.

Budowlani Łódź mieli problem z mielecką ekipą. Zacięta końcówka meczu się zapowiadała, ponieważ siatkarki z Łodzi prowadziły tylko 19:20. Te słowa po chwili znalazły swoje potwierdzenie, ale końcówka zdecydowanie po stronie ekipy gości i to one wygrały tego seta 25:22.

Zadecydowała końcówka

Trzeci set dla ITA TOOLS Stali Mielec rozpoczął się fatalnie, gościnie szybko prowadziły 3:0. Stal dobrze nie zaczęła, ale czym później tym lepiej. Po połowie seta to gospodynie wygrywały 13:10, gdy czas wziął trener Maciej Biernat.

Po chwili mielczanki na fali zdobyły kolejne dwa punkty i prowadziły 15:10. Bardzo dobra seria zagrywek ze strony Weroniki Gierszewskiej pozwoliła Stali znacząco odjechać na wynik 20:15. Mielczanki niestety tą przewagę straciły, ale w decydującej fazie prowadziły. Przyjezdne okazały się, jednak lepsze i przechyliły tego seta na swoją korzyść, wygrywając 26:24.

Doprowadziły do tie-breaku

Wysoko prowadziły mielczanki na starcie czwartej części meczu, chciały za wszelką cenę doprowadzić do tie-breaku. Mielczanki prowadziły 11:8, lecz ich przewaga mogła być dużo większa. Dalsza faza meczu była bardzo korzystna dla gospodyń, które zdobywały dużo punktów. W końcówce wynik meczu 19:13 ukazywał się na tablicy. Potem ta przewaga mielczanek trochę spadła i zrobiło się 23:20. Udało się, ITA TOOLS Stal Mielec doprowadziła do tie-breaku, wygrywając tego seta 25:21.

Pierwszego punkta w tie-breaku zdobyła ITA TOOLS Stal Mielec. Przyjezdne chciały przynajmniej wygrać w tie-breaku, lecz było im ciężko, bo aprobująco grała ekipa Mateusza Grabdy. Gospodynie odskoczyły na rezultat 8:5. ITA TOOLS Stal Mielec zaskoczyła i wygrała.

ITA TOOLS Stal Mielec - Grot Budowlani Łódź 3:2 (25:23, 22:25, 24:26, 25:21, 16:14)

ITA Tools Stal Mielec: Gierszewska (24), Mucha (17), Nowacka (16), Bałucka (12), Kubacka (8), Kucharska (3), Pancewicz (libero) oraz Bryda, Dyduła, Łyduch (libero)

Grot Budowlani Łódź: May (22), Bjelica (15), Lisiak (10), Pol (4), Łazowska (3), Mitrović (3), Łysiak (libero) oraz Sobiczewska (9), Kukulska (4), Różyńska (2), Lijewska,