2023-12-29 19:15:00

ITA TOOLS Stal Mielec przegrała Radomką Radom!

Mielczanki dzielnie walczyły, ale przegrały z Radomką Radom.

Ostatni mecz siatkarski w Mielcu, ITA TOOLS Stal Mielec zmierzyła się u siebie z MOYA Radomka Radom. Stal chciała w końcu wydostać się ze strefy spadkowej.

Lepiej ten mecz rozpoczęły zawodniczki z Radomia, które objęły prowadzenie. Widać było dużą jakoś w zespole przyjezdnych, na pozycji libero grała Maria Stenzel, regularnie występująca w reprezentacji Polski kobiet. Szybko ostrząsneły się gospodynie i zdołały wyjść, nawet na prowadzenie 13:12. Rozkręcił się na dobre zespół Mateusza Grabdy i uzyskał prowadzenie 19:15. Ogromna wola walki i doszło do pewnej niespodzianki, ITA TOOLS Stal Mielec wygrała pierwszego seta.

Na szybkie 2:0 wyszły mieleckie siatkarki i toczyły bardzo soldiną grę na parkiecie w Mielcu. Zawodniczki z Mielca co ciekawe sprawiałay dużo trudu zespołowi z Radomia. Na prowadzeniu utrzymywała się drużyna mielecka. Radomka miała duże problemy, dalej nie mogła się w tej partii przebudzić. Przewaga mielczanek stopniała, a nawet znikła.

Radomka dogoniła i wyszła na prowadzenie 15:13. Z 13:9 szybko zrobiło się 13:16. Podopieczne Grabdy się nie podawały i walczyły cały czas. Udało się mielczankom dojść do wyniku 24:24, emocje były coraz większe w samej końcówce drugiej części. Większym spokojem wykazały się przyjezdna i wygrały tego seta 26:24.

Radomski pociąg zdecydowanie odjechał

Dobrze w trzeciego seta wszedły gospodynie i objęły prowadzenie. Świetną skutecznością w ataku popisywały się zawodniczki z Mielca, co skutkowało w szybko zdobywane kolejne punkty. Bardzo ładnym asem popisała się Sylwia Kucharska i zdobyła punkty dla swojego zespołu.

Żadna z drużyn nie potrafiła uciec na więcej niż jedno oczko przewagi, to sugerowało, że ten pojedynek był bardzo wyrównany. Zawodniczki z Radomia uciekły już na cztery punkty, rezultat meczu wynosił 15:19. Radomka zdecydowanie odjechała i pewnie zakończyła tego seta, zwycięstwem 25:21

Lepiej tego czwartego seta zaczęły rywalki Stali, które prowadziły 5:8, przyjezdne chciały wygrać koniecznie ten mecz przed tie-breakem. Ciężko się grało mieleckim siatkarkom, ale nie odpuszczały i walczyły do samego końca.

Dużo prostych błędów przytrafiało się gospodynią, co skutkowało w wyniku. Radomka miała swój gorszy moment, który bardzo dobrze wykorzystał zespół z Mielca i wyszedł na prowadzenie 17:16. Stal Mielec naprawdę było bliska doprowadzenia do tie-breaku, wygrywała 21:19. Świetnie końcówkę seta rozegrały mielczanki i wygrały czwartego seta 26:24.

Przegrany tie-break

Tie-break zaczął się od prowadzenia Radomki. Po chwili Radomka uciekła na dwa punkty i prowadziły 3:5. Proste błędy Stali i Radomka prowadziła 4:7. Mielczanki walczyły do końca, na zegarze widniał wynik 9:11. Radomka dopięła swego i pokonała ITA TOOLS Stal Mielec 10:15.

ITA TOOLS Stal Mielec - MOYA Radomka Radom 2:3 (25:19,  24:26, 21:25, 26:24, 10:15)

ITA TOOLS Stal Mielec: 1. Kamila Dyduła, 4. Pola Nowacka, 7. Katarzyna Bryda, 8. Izabela Bałucka, 10. Klaudia Łyduch, 13. Klaudia Laskowska-Azab, 16. Emilia Mucha, 17. Weronika Gierszewska, 21. Sonia Kubacka, 22. Sylwia Kucharska, 33. Aleksandra Walczak. Trener: Wiesław Popik.

MOYA Radomka Radom: 1. Maria Stenzel, 2. Paulina Reiter, 3. Klaudia Nowakowska, 5. Marta Łyczakowska, 6. Hilary Johnson, 8. Angelika Gajer, 9. Natalia Murek, 10. Krystyna Strasz, 12. Monika Gałkowska, 13. Martyna Świrad, 14. Marie Scholzel, 15. Kornelia Moskwa, 24. Dagmara Dąbrowska, 29. Adrianna Rybak-Czyrniańska. Trener: Stefano Micoli.

Relacjonował: Marcel Kowalczuk