2023-12-21 13:46:00

ITA TOOLS Stal Mielec awansowała do ćwierćfinału Tauron Pucharu Polski!

ITA TOOLS Stal Mielec pokonała 3-0 w wyjazdowym meczu Enea Energetyk Poznań i awansowała do ćwierćfinału Tauron Pucharu Polski.

Tylko początek pierwszego seta był wyrównany w meczu Enea Energetyka Poznań z ITA TOOLS Stalą Mielec. Jednak gdy wyżej notowane zawodniczki z Mielca wyszły na trzypunktowe prowadzenie (10-7) to nie oddały go już do końca, przy okazji powiększając przewagę.

W drugiej partii podopiecznie Mateusza Grabdy triumfowały do 10, a w trzeciej zwyciężyły 25-15 i ostatecznie w całym meczu 3-0. MVP spotkania została uznana środkowa ekipy z Mielca, Klaudia Azab-Laskowska.

Tym samym awansowały do ćwiećfinału Tauron Pucharu Polski. W 1/4 rozgrywek zmierzą się ze zwycięzcą pary #Volley Wrocław - UNI Opole. Mecz rywalek Stali Mielec odbędzie sięwe wtorek, 30 stycznia. Mecze ćwierćfinałowe zaplanowane są na połowę lutego.

Enea Energetyk Poznań - ITA TOOLS Stal Mielec 0-3 (16-25, 10-25, 15-25)

Enea Energetyk Poznań: Regulska (3), Sobalska, Senica (4), Niwald (7), Nastawska (2), Bury (4), Stryjak (libero) oraz Ziółkowska, Pietrzak, Mokrzan (2), Nogaj, Witczak (libero)

ITA TOOLS Stal Mielec: Kubacka (6), Nowacka (7), Laskowska-Azab (3), Mucha (13), Gierszewska (8), Kucharska (5), Łyduch (libero) oraz Dyduła (4), Bałucka (5), Walczak (2), Pancewicz (libero)