2023-11-21 18:35:00

SPR Orzeł Przeworsk minimalnie lepszy od SRS-u Przemyśl

W pasjo­nu­ją­cym spo­tka­niu piłki ręcz­nej, które elek­try­zo­wało kibi­ców w regio­nie, SPR Orzeł Prze­worsk mini­mal­nie wyprze­dził ORLEN Upstream SRS Prze­myśl. Po wyrów­na­nym boju, to prze­worsz­cza­nie cie­szyli się z wygra­nej.

Mecz roz­po­czął się od szyb­kich tra­fień Emi­liana Jewuły i Kac­pra Bed­na­rza z Prze­worska, na co goście odpo­wie­dzieli rów­nie sku­tecz­nymi akcjami. Po sze­ściu minu­tach gra Igora Mroza dała Prze­myślowi pro­wa­dze­nie 2:3, a dwa tra­fie­nia Toma­sza Kulki jesz­cze zwięk­szyły prze­wagę (3:5). Jed­nak gospo­da­rze nie dali za wygraną, stop­niowo popra­wia­jąc jakość gry i w 14. minu­cie uzy­sku­jąc prze­wagę 8:5. War­to­ściowy wkład w dru­żynę SPR Orła wno­sił były zawod­nik Prze­myśla, Tomasz Mochocki.

Goście szybko odzy­skali rów­no­wagę dzięki solid­nej obro­nie i sku­tecz­nym inter­wen­cjom bram­ka­rzy. Zapo­wia­dała się emo­cjo­nu­jącą koń­cówka pierw­szej połowy. Mimo wysił­ków zespołu z Prze­myśla, to jed­nak Prze­worsk opu­ścił boisko po pierw­szej poło­wie z dwu­bram­kową prze­wagą.

Druga połowa roz­po­częła się lepiej dla gospo­da­rzy, któ­rzy szybko powięk­szyli prze­wagę do 20.15. Goście, mimo począt­ko­wej bier­no­ści, prze­bu­dzili się, dzięki czemu w 50. minu­cie dopro­wa­dzili do remisu 24:24. Ostat­nie minuty były jed­nak zdo­mi­no­wane przez SPR Orzeł, z Emilianem Jewułą tra­fia­ją­cym trzy­krot­nie, co prze­są­dziło o osta­tecz­nym wyniku 28:26 na korzyść Prze­worska.

Koń­cowy wynik, SPR Orzeł Prze­worsk prze­ciwko ORLEN Upstream SRS Prze­myśl 28:26 (15:13), poka­zuje, jak zacięty i emo­cjo­nu­jący był to mecz. Oba zespoły zapre­zen­to­wały wysoki poziom gry, a osta­teczny rezul­tat zale­żał od drob­nych detali i momen­tów klu­czo­wych.Sędzio­wali: Miłosz Lubecki i Mate­usz Pie­czonka, obaj z Rze­szowa.

SPR Orzeł Prze­worsk – ORLEN Upstream SRS Prze­myśl 28-26 (15-13)

SPR Orzeł Przeworsk: Bar­naś, Kędzior – Wla­zło 0, Mrosz­czyk 0, Sta­rzecki 2, Jewuła 4, Mochocki 9, Wajda 6, Świerk 0, Małecki 2, Kubisz­tal 0, Bed­narz 5.

ORLEN Upstream SRS Przemyśl: Nowak, Iwa­sieczko, Zaj­del – Kie­lar 4, Ska­wiń­ski 8, Wal­czyk 0, Guz­dek 3, Kubik 2, Mróz 2, Makuła 2, Świt 0, Hoim 1, Bykow­ski 1, Kulka 3.
Kary: SPR Orzeł – 14 min;