2023-11-18 21:07:27

Legion Pilzno pewnie pokonał Pogoń-Sokół Lubaczów

Drużyna z Pilzna pewnie pokonała Pogoń-Sokół Lubaczów w meczu 17. kolejki 4 ligi Podkarpackiej.

Legion Pilzno notuje znakomite wyniki w tym sezonie na własnym terenie. We wcześniejszych meczach pokonali u siebie aspirujących do awansu drużyny SPEC Stali Łańcut i Cosmosu Nowotaniec. Nie inaczej było dzisiaj. Tym razem bez punktów z Pilzna wróciła drużyna Pogoni-Sokół Lubaczów, która również ma mocarstwowe plany.

Dwa ciosy przed przerwą

Podopieczni Łukasza Bartkowskiego prowadzenie objęli w 29. minucie. Miłosz Buras zagrał wzdłuż pola karnego do niepilnowanego Kacpra Nytko, a ten mierzonym strzałem po ziemi pokonał bramkarza gości. Interwencji golkiperowi z Lubaczowa nie ułatwił na pewno rykoszet, bo po strzale skrzydłowego Legionu piłka odbiła się jeszcze od jednego z defensorów gości.

Sześć minut później było już 2-0 dla gospodarzy. Po ładnym rozegraniu piłki w pole karne wpadł strzelec pierwszej bramki Kacper Nytko, który zagrał piłkę wzdłuż pola karnego do Piotra Syguły, a ten z najbliższej odległości zapakował piłkę do siatki.

Druga połowa na remis

Gospodarze podwyższyli prowadzenie w 67. minucie. Fatalny błąd popełnił Sebastian Duda, który przy próbie wybicia piłki poślizgnął się. Wykorzystał to doświadczony Tomasz Barycza, który wyszedł sam na sam z bramkarzem i pewnie pokonał Tomasza Siryka.

Goście odpowiedzieli w tym meczu tylko jednym golem. W polu karnym golkiper Legionu Krystian Maniecki sfaulował Szymona Dziadosza i arbiter spotkania bez wahania wskazał na jedenasty metr. Do rzutu karnego podszedł Paweł Hass i pewnym strzałem zmniejszył rozmiary porażki. Od 82. minuty goście grali w osłabieniu, bowiem za drugą żółtą kartkę z boiska wyleciał Michał Sitek. Gospodarze zasłużenie wygrali to spotkanie i przerwę zimową spędzą na wysokim czwartym miejscu.

1-0 Kacper Nytko (29)
2-0 Piotr Syguła (35)
3-0 Tomasz Barycza (67)
3-1 Paweł Hass (73) - karny

Legion Pilzno: Maniecki – B. Czyjt (80. Sypek), Tubek, Mazur, Chmura (87. Ł. Czyjt)- Buras, Pęcak, Manzo, Nytko, - Syguła (70. Sztuka), Barycza

Pogoń-Sokół Lubaczów: Siryk – Rębisz, Sitek, Duda, Gliniak (68. Matofij) – Dziadosz (84. Hojdak) , Roslyakov (46. Basznianin), Fedan, Rop (68. Szczybyło), Grabowski (68. Lorenc) - Hass

Żółte kartki: B. Czyjt, M. Chmura, Sztuka – Rębisz, Gliniak, Hass, Wójtowicz (trener)

Czerwona kartka: Sitek