2023-11-18 13:26:39

Izolator Boguchwała słabszy od Cosmosu Nowotaniec

Dwa gole Krystiana Kalemby rozstrzygnęły o losach meczu w Boguchwale. Nowotańczanie przy padającym śniegu z deszczem pokonali Izolatora Boguchwała 2-1.

W ostatnim starciu rundy jesiennej Izolator Boguchwała gościł Cosmos Nowotaniec. Gospodarze chcieli przedłużyć serię zwycięstw przed własną publicznością, z kolei przyjezdni liczyli, że po 17 kolejkach spędzą zimową przerwę na pozycji lidera tabeli.

Początek dla Cosmosu

Mecz rozpoczął się od ataków zespołu z Nowotańca. Już w drugiej minucie musiał interweniować Andrey Skhvarkov, ale uderzenie było zbyt lekkie, by zaskoczyć bramkarza Izolacji. Po chwili próbował Łukasz Piotrowski, który główkował tuż obok słupka.

Kolejna akcja gości miała miejsce w 18. minucie, jednak strzał Krystiana Kalemby poszybował wysoko nad bramką. 120 sekund później wydawało się, że musi paść gol. Ihor Nahornyi zagrał w tempo do Viktora Khomchenki a ten przegrał pojedynek sam na sam ze Skhvarkovem. Golkiper miejscowych ucierpiał w tej sytuacji, po krótkiej przerwie zdołał kontynuować rywalizację.

Krystian Kalemba wyprowadził gości na prowadzenie

Nowotańczanie dopięli swego w 27. minucie. Po dośrodkowaniu z rzutu rożnego najwięcej zimnej krwi zachował Kalemba, który zdołał wepchnąć futbolówkę tuż przy słupku. Ofensywa gości trwała dalej. Po pół godzinie Khomchenko usiłował lobować bramkarza Izolacji i gdy wszyscy widzieli piłkę w bramce, gospodarzy uratował słupek. Minęło kilka minut i wreszcie zaatakowali podopieczni Tomasza Głąba.
W decydujących momentach spore problemy z opanowaniem futbolówki mieli napastnicy z Boguchwały i Yevgen Shkarban nie miał okazji, by wykazać się swoimi umiejętnościami. Tuż przed zmianą stron ponownie na listę strzelców mógł się wpisać Kalemba, jego strzał zdołał wybić Shkvarkov. Była to ostatnia akcja w pierwszej odsłonie i na przerwę ze skromną przewagą schodzili „Kosmici”.

Wymiana ciosów w drugiej połowie

W drugą połowę z animuszem weszli gracze Izolatora. Lewą stroną pomknął Konrad Kowal, dograł do Michała Hałuchy a ten nieznacznie się pomylił. W 56. minucie akcję z lewej strony zamykał Jakub Wilk, ale nieczysto trafił w piłkę i rywale mogli odetchnąć.

Odpowiedź gości przyszła trzy minuty później. Na wolnej pozycji znalazł się Kalemba, który po wbiegnięciu w pole karne zdecydował się na strzał po długim słupku i Shkvarkov musiał wyciągać futbolówkę z siatki po raz drugi. Miejscowi mogli błyskawicznie zdobyć kontaktowego gola. Po typowym „bilardzie” w szesnastce przeciwników futbolówka trafiła do J. Wilka, który z ostrego kąta trafił wprost w Shkarbana.

Wysiłki Izolacji zostały nagrodzone w 68. minucie, świeżo wprowadzony na boisko Dominik Pikiel dograł do Konrada Kowala, a ten dopełnił formalności. 120 sekund później na indywidualny rajd zdecydował się Rafał Walas, zdołał minął kilku przeciwników, jego uderzenie trafiło wprost do rąk golkipera gości.

Gospodarzom zabrakło konkretów i czasu

Ostatnie minuty tego spotkania toczyły się głównie na połowie gości, którzy mądrze się bronili. W 82. minucie w polu karnym padł Marcin Krajewski, ale sędzia nie dopatrzył się faulu. Doszło do przepychanki i w efekcie żółtą kartkę zobaczył napastnik gospodarzy. Już w doliczonym czasie gry w pole karne zagrywał Pikiel, ale ostatecznie grę wznowili przyjezdni. Nic więcej się nie wydarzyło i Cosmos mógł się cieszyć z „mistrzostwa jesieni”.

0-1 Krystian Kalemba (27)

0-2 Krystian Kalemba (59)

1-2 Konrad Kowal (68)

Izolator Boguchwała: Andrey Shkvarkov- Aleksander Gajdek, Mateusz Kasprzyk, Krystian Wilk (72. Przemysław Rembisz)- Jakub Wilk, Eryk Ciemierkiewicz, Michał Hałucha (80. Maciej Wilk), Rafał Walas, Dominik Oreńczuk (63. Dominik Pikiel)- Marcin Krajewski (86. Arkadiusz Noga), Konrad Kowal.

Cosmos Nowotaniec: Yevgen Shkarban- Dmytro Petryk, Viktor Lykhovydko, Stanislav Mykytsey, Ivan Gura (86. Yegor Pinchuk), Hubert Pieszczoch (69. Piotr Gomułka), Viktor Khomchenko (65. Harrison Perea), Nazar Verbnyy, Ihor Nahornyi, Krystian Kalemba (60. Kyrylo Senko), Łukasz Piotrowski (65. Kacper Pieniążek).