2023-11-14 22:11:36

Sokół Kolbuszowa Dolna wygrał w zaległym meczu z JKS-em Jarosław

Michał Mazurek (z lewej) zapoczątkował bramkową akcję Sokoła Kolbuszowa Dolna (facebook.com/SokolKD)
Bardzo ważne punkty zdobili piłkarze Sokoła Kolbuszowa Dolna. W zaległym meczu pokonali na wyjeździe 1-0 JKS Jarosław.

W zaległym meczu 14. kolejki 4 ligi podkarpackiej JKS Jarosław podejmował na własnym terenie Sokół Kolbuszowa Dolna. Spotkanie odbywało się przy sztucznym oświetleniu na stadionie przy ulicy Piekarskiej. Gospodarze liczyli na kolejne zwycięstwo przed własną publicznością. Goście wierzyli w pierwszą od początku września wyjazdową wygraną i wyjście z grupy spadkowej.

Bezbramkowe pierwsze czterdzieści pięć minut

W pierwszej połowie inicjatywę przejęli gospodarze, ale niewiele z niej wynikało. Podopieczni Grzegorza Barana częściej utrzymywali się przy piłce, ale nie przekładało się to na sytuacje bramkowe. Drużyna z Kolbuszowej Dolnej konsekwentnie się broniła i wyprowadzała groźne kontrataki.

Drużyna gospodarzy najgroźniejszą sytuację miała po jednym ze stałych fragmentów gry, ale piłkę sprzed linii bramkowej wybił jeden z defensorów Sokoła. Pierwsza połowa zakończyła się bezbramkowym remisem.

Ciekawsza druga połowa

Pierwszy kwadrans drugiej polowy wyglądał bardzo podobnie do pierwszej części gry. Mecz zdecydowanie otworzył się w okolicach 60. minuty. Częściej wtedy zaczęli atakować goście, jednak ich pierwsze próby okazały się niecelne.

W 70. minucie podopieczni Marcina Wołowca dopięli swego. Świetną akcją indywidualną popisał się Michał Mazurek, który dograł do Patryku Szczurka, ten z kolei wystawił piłkę Marcinowi Mokrzyckiemu, który pokonał bezradnie interweniującego bramkarza JKS Jarosław.

Po strzelonym golu goście cofnęli się i czekali na nadarzające się kontry. Dobra i konsekwentna gra w obronie oraz wybijanie z rytmu drużyny gospodarzy doprowadziły do osiągnięcia celu, czyli zdobycia przez nich 3 punktów, które pozwoliły na ten moment wydostać się ze strefy spadkowej.

0-1 Marcin Mokrzycki (70)

JKS Jarosław: Guridov – Dubaj (85. Sęk), Baran, Gida – Pakuła (46.Kopcio), Sobolewski, Chrupcała, Pilch – Dusiło (67. Paulo Henrique), Pindak, Socha (58. Nowogrodzki)

Sokół Kolbuszowa Dolna: M. Lewandowski - Skowron, Drelich, Markiewicz, Mazurek (71. Szymański) – Bik, Kołacz, Mokrzycki (92. Baran), Łuczyk (71. P. Lewandowski), Misiak (92. Siembab) - Szczurek (85. Kilian)

Żółte kartki: Dusiło, Gida, Dubaj, Paulo Henrique– Łuczyk, Mazurek, Kołacz, Szczurek, Baran

Autor: Łukasz Guźda