2023-11-14 13:04:00

Bolesna porażka Polaków w meczu MŚ U17 z Senegalem

Reprezentacja Polski U17 przegrała aż 1-4 z Senegalem U17! (fot. Konrad Kwolek)
Reprezentacja Polski U17 przegrała drugi mecz na Mistrzostwach Świata U17. Tym razem podopieczni Marcina Włodarskiego ulegli reprezentacji Senegalu 1-4.

Reprezentacja Senegalu U17 już po osiemnastu minutach prowadziła z reprezentacją Polski U17. Na listę strzelców wpisał się Idrissa Gueye, który wykończył akcję całego zespołu. Dwanście minut później po akcji prawą stroną boiska piłkę do własnej siatki skierował Dominik Szala w kuriozalny spsób. W 38. minucie z powodu burzy sędzia przerwał mecz na dwadzieścia pięć minut.

Po tej wymoszonej przerwie lepiej na boisku prezentowali się podopieczni Marcina Włodarskiego. Polacy mieli swoje szanse, a dokładniej Daniel Mikołajewski oraz Karol Borys. Jednak bramkarz Senegalu nie dał się zaskoczyć.

Marcel Reguła z bramką dla Polski

Siedem minut po zmianie stron Gueye zdobył kolejną bramkę dla Senegalu i w zasadzie było po meczu. Polacy jednak nie poddawali się i w 66. minucie Marcel Reguła strzelił pierwszego gola na tych Mistrzostwach Świata dla Polaków.

Warto dodać, że asystą przy tym golu popisał się Szymon Łyczko, piłkarz Stali Rzeszów. Wynik meczu trzy minuty później ustalił Idrissa Gueye przy okazji kompletując hat-tricka.

Przed reprezentacją Polski jeszcze jedno spotkanie. Piłkarze prowadzeni przez Włodarskiego zmierzą się z Argentyną. Spotkanie zostanie rozegrane w piątek 17 listopada o godz. 10 polskiego czasu.

Senegal U17 - Polska U17 4-1 (2-0)

1-0 Idrissa Gueye (18)
2-0 Dominik Szala (30-samobójcza)
3-0 Idrissa Gueye (52)
3-1 Marcel Reguła (66)
4-1 Idrissa Gueye (69)

Senegal: Serigne Diouf - Ibrahima Diallo (82. Cherif Niabaly), Fallou Diouf, Mamadou Diallo, Alpha Toure - Yaya Dieme (66. Clayton Diandy), Pierre Dorival, Daouda Diong, Mamadou Gning (66. Omar Sall), Amara Diouf (78. Mamadou Sawane) - Idrissa Gueye (77. Saliou Faye).

Polska: Michał Matys - Dominik Szala (65. Piotr Kowalik), Igor Orlikowski, Michał Gurgul - Krzysztof Kolanko, Maksymilian Sznaucner, Igor Brzyski (46. Marcel Reguła), Karol Borys, Jakub Krzyżanowski (65. Szymon Łyczko) - Mateusz Skoczylas, Daniel Mikołajewski (53. Mike Huras).