2023-11-05 11:08:53

Sokół Kolbuszowa pewnie ograł Lechię Sędziszów. Hat-trick Adriana Nowaka

Adrian Nowak strzelił dla Sokoła Kolbuszowa hat-tricka (fot. archiwum)
Jednostronne widowisko obejrzeli kibice w sobotnie przedpołudnie w Kolbuszowej Dolnej. Sokół pokonał Lechię Sędziszów Małopolski, a hat-trickiem popisał się Adrian Nowak.

W 15. kolejce rozgrywek 4 ligi podkarpackiej Sokół Kolbuszowa Dolna podejmował na własnym terenie Lechię Sędziszów Małopolski. Gospodarze chcieli wygrać po raz pierwszy za kadencji trenera Marcina Wołowca i wreszcie im się to udało.

Szybko przejęta inicjatywa

Od początku panowanie nad meczem przejęli gospodarze, którzy dłużej utrzymywali się przy piłce i stwarzali sytuacje. Już w drugiej minucie spotkania blisko dania prowadzenia swojej drużynie był Kacper Drelich.

Środkowy obrońca Sokoła znalazł się w polu karnym przy dośrodkowaniu z rzutu rożnego, jednak świetną interwencją popisał się bramkarz gości Łukasz Ćwiczak.

Pierwsy gol dla Sokoła padł w 8. minucie spotkania po rzucie karnym. W polu karnym przeciwnika faulowany był Krystian Bik, a do jedenastki podszedł Adrian Nowak, który pewnie pokonał kapitana przyjezdnych.

Sokół Kolbuszowa poszedł po kolejne gole

Gospodarze po objęciu prowadzenia nie cofnęli się. Wręcz przeciwnie - atakowali dalej. Dowodem tego były kolejne sytuacje. Już w 11. minucie kolejną okazję na gola miał Adrian Nowak, jednak tym razem z jego strzałem poradził sobie golkiper gości.

Osiem minut później na uderzenie zdecydował się Patryk Szczurek, jednak piłka po jego próbie poszybowała daleko ponad bramką.

Goście po raz pierwszy poważniej bramce rywala zagrozili w 25. minucie. Prawym skrzydłem przedarł się Piotr Janda, jednak z jego strzałem po słupku pewnie poradził sobie bramkarz miejscowych.

Dwie minuty później kolejną sytuację na podwyższenie wyniku miał Szczurek, jednak jego strzał trafił w sam środek bramki. W 29. minucie było już 2-0. Pięknym strzałem w prawe okienko bramki popisał się Nowak. Był to strzał z gatunku "stadiony świata”. Końcówka pierwszej połowy upłynęła pod dyktando gospodarzy.

"Fryta" ustrzeliła hat-tricka

Druga połowa rozpoczęła się idealnie dla drużyny gospodarzy. Dwie minuty po przerwie po dośrodkowaniu w pole karne Patryka Szczurka znalazł się ponownie Adrian Nowak i tym razem strzałem z lewej nogi podwyższył prowadzenie swojej drużyny.

Tym samym popularny „Fryta” skompletował hat-tricka. W tym momencie stało się jasne, że wielkich emocji już w tym meczu nie będzie.

Krystian Bik wywalcza kolejnego karnego

W  64. minucie spotkania znów przypomniał o sobie Krystian Bik. Przedarł się prawym skrzydłem i ponownie wszedł w kontakt z jednym z obrońców Lechii. Arbiter spotkania bez wahania wskazał na jedenastkę. Do rzutu karnego podszedł tym razem Kornel Kołacz i strzałem w prawy dolny róg bramki pokonał Ćwiczaka.

Goście próbowali się jeszcze odgryzać i powalczyć o gola honorowego, ale na miejscu był Lewandowski lub brakowało dokładności w strzałach na jego bramkę. Jedną z nielicznych sytuacji miał Janda, który był najbardziej aktywnym zawodnikiem Lechii, jednak z jego strzałem pewnie poradził sobie bramkarz Sokoła.

1-0 Adrian Nowak (8-karny)
2-0 Adrian Nowak (29)
3-0 Adrian Nowak (47)
4-0 Kornel Kołacz (64-karny)

Sokół Kolbuszowa Dolna: Lewandowski - Skowron (72. Baran), Drelich, Markiewicz, Mazurek - Bik (72. Siembab), Kołacz, Mokrzycki, Nowak (76. Motyl) - Szymański (63. Łuczyk), Szczurek.

Lechia Sędziszów Małopolski: Ł. Ćwiczak - Początek, Kanach, Kapłan (70. Karczewski), Lesiński (70. A. Czółno) - Wesołowski (70. Szewczyk), Kędzior, Słoma - Janda (75. Am. Czółno), Pyrdek, Jezuit (70. O. Ćwiczak).

Sędziował: Jakub Koza (Dębica).