2023-11-03 20:01:47

Resovia pokonała Miedź Legnica w ostatnich sekundach! Bartłomiej Wasiluk bohaterem

Resovia pokonała Miedź Legnica 2-1 w meczu 14. kolejki Fortuna 1 ligi. Zwycięstwo "Pasiakom" zapewnił Bartłomiej Wasiluk uderzeniem z rzutu wolnego w ostatniej minucie meczu.

Niewątpliwym faworytem dzisiejszego pojedynku byli gospodarze. którzy przed rozpoczęciem 14. kolejki znajdowali się na 3. lokacie. Piłkarze "Miedzianki" od początku chcieli potwierdzić swoją przewagę i już w 7. minucie błąd Karola Chuchro wykorzystał Kamil Drygas i dobił piłkę do siatki. Arbiter wcześniej dopatrzył się jednak spalonego.

W kolejnych minutach miejscowi dłużej utrzymywali się przy piłce, jednak nie przekładało się to na stuprocentowe sytuacje. W 19. minucie uderzenie Damiana Tronta sparował Gliwa, a potem strzał z dystansu Mehdiego Lehaire przeszedł obok słupka.

W 24. minucie futbolówka po raz drugi wpadła do bramki strzeżonej przez Michała Gliwę.  Z 17. metra kapitalnie przymierzył Damian Michalik, piłka odbiła się od poprzeczki i wpadła obok bramkarza Resovii, który nawet nie zareagował. Ponownie jednak sędzia odgwizdał spalonego.

Miedź dwukrtonie pokonała Gliwę, ale to Resovia prowadziła po pierwszej połowie

Po drugim ostrzeżeniu rzeszowianie nieco się przebudzili. Budowali coraz więcej akcji zaczepnych na połowie przeciwnika i zaczęli zyskiwać przewagę w końcówce pierwszej części tego spotkania. Uderzać próbował Zastavny, ale jego strzał minął bramkę, potem na strzał z rogu szesnastki zdecydował się również Bartłomiej Ciepiela, ale także niecelnie.

Podopieczni Mirosława Hajdo dopięli swego w 43. minucie. Maciej Górski dograł do Marcina Urynowicza, a ten zza szesnastki precyzyjnie uderzył po ziemi i futbolówka wpadła tuż przy słupku. Mimo, że to miejscowi dwukrotnie pokonali Gliwę, po pierwszej połowie "Pasiaki" były na prowadzeniu.

Początek drugiej połowy rozpoczął się od kolejnych ataków Miedzi Legnica. W 50. minucie z 11. metrów uderzał Kamil Drygas, ale czujnie interweniował Gliwa. Chwilę później znów kapitalnie wyciągnął się golkiper Resovii i wybronił strzał Mehdiego Lehaire.

Bartłomiej Wasiluk dał "Pasiakom" komplet punktów

W 63. minucie gospodarze w końcu dopięli swego. Damian Michalik płaskim uderzeniem skierował piłkę do bramki i wyrównał rezultat tego spotkania.

W dalszej części spotkania inicjatywa nadal była po stronie miejscowych, którzy jednak nie potrafili już sforsować rzeszowskiej defensywy. W 87. minucie w idealnej sytuacji znalazł się jeszcze Krzysztof Drzazga, ale fatalnie skiksował na 5. metrze.

W ostatniej minucie doliczonego czasu gry Maciej Górski został sfaulowany w okolicach "szesnastki". Z rzutu wolnego idealnie przymierzył Bartłomiej Wasiluk i zapewnił "Pasiakom" komplet punktów.

0-1 Marcin Urynowicz (42)
1-1 Damian Michalik (63)
1-2 Bartłomiej Wasiluk (90+6)

Miedź Legnica: 39. Jakub Mądrzyk - 17. Michael Kostka, 25. Nemanja Mijušković, 87. Ruben Hoogenhout, 23. Jurich Carolina (75, 26. Florian Hartherz) - 69. Damian Michalik, 20. Damian Tront (75, 7. Patryk Pierzak), 59. Mehdi Lehaire (86, 19. Bartosz Guzdek), 66. Iban Salvador (63, 18. Emmanuel Agbor) - 14. Kamil Drygas, 95. Marcel Mansfeld (63, 10. Krzysztof Drzazga).

Resovia: 88. Michał Gliwa - 90. Wołodymyr Zastawnyj, 35. Karol Chuchro, 28. Kornel Osyra, 21. Dylan Lempereur - 11. Kamil Mazek (61, 7. Kelechukwu Ibe-Torti), 99. Radosław Kanach (71, 6. Bartłomiej Wasiluk), 14. Marcin Urynowicz (88, 10. Adrian Łyszczarz), 92. Bartłomiej Ciepiela (71, 24. Bartłomiej Eizenchart), 4. Rafał Mikulec (71, 20. Radosław Bąk) - 9. Maciej Górski.

żółte kartki: Lehaire, Drygas, Hartherz, Pierzak - Górski, Osyra, Kanach.