2023-10-30 17:11:03

Mirosław Hajdo po meczu z Arką Gdynia: Trzeba się mocno uderzyć w pierś

Resovia przegrała wczoraj na własnym terenie z Arką Gdynia 1-2. Po meczu sytuację rzeszowian ocenił ich trener, Mirosław Hajdo.

Resovia nie pokusiła się wczoraj o punkty przy Hetmańskiej. Arka Gdynia wykazała się większą skutecznością i to ona zainkasowała pełną pulę. Relację z tego starcia możecie przeczytać tutaj.

-Na pewno przystępowaliśmy do dzisiejszego spotkania z mocną wiarą, że przerwiemy tę passę Arki. Po golu wyrównującym jeszcze była sytuacja bardzo fajna- Karol Chuchro uderzył głową, ale nie trafił. Liczyliśmy na to, że stworzymy sobie tę sytuację, która nam da w drugiej połowie zwycięstwo, ale od razu w 46.minucie dostaliśmy bramkę i ostrzeżenie, gdzie była pozycja spalona zawodnika. Ale zaraz, kilka minut później zawodnik bramki sam pojechał i uderzył.- rozpoczął opis sytuacji boiskowej Mirosław Hajdo.

Padnie sporo ostrych słów po powrocie na Resovię
-Takie straty bolą, nie powinny mieć takie sytuacje miejsca. Teraz możemy sobie gdybać. Prawda jest taka, że przegraliśmy mecz i trzeba się uderzyć mocno w pierś. Ja się nie uchylam od żadnej odpowiedzialności, bo jesteśmy dojrzałymi ludźmi. Od oceny gry zawodników jest sztania, myślę że tam padło pare mocnych słów po meczu.

Gdyby nie ta niesforność w defensywie, mógłby być to remis. Ale co się dzieje z obroną Resovii? Zawodnicy Arki stoją bez jakiegokolwiek krycia.
-Racja, tu nie ma żadnej dyskusji. Na pewno dużo nad tym elementem pracujemy. Na pewno nam dużo pokrzyżowała dzisiaj plany kontuzja Radka Adamskiego i musieliśmy dokonać korekt. Nie tłumaczę się, żeby była jasność. Mamy pewne problemy, ale nas to nie usprawiedliwia. To nie były sytuacje, że po serwisie piłki w pole karne była to sytuacja nie do wybronienia, przewaga defensywnych zawodników byął duża. To był ten problem w tym meczu. Bondarenko nie sądzę, że w tej rundzie wróci. U Radka Adamskiego jest chyba naciągniecie mięśnia dwugłowego, stąd zmiana. Z taką dolegliwością nie można kontynuować grania.