2023-10-28 15:57:17

Trzy gole w dwadzieścia minut. KS Wiązownica wygrał z Garbarnią Kraków

To było imponujące dwadzieścia minut w wykonaniu KS-u Wiązownica. Trzecioligowiec pokonał dziś na wyjeździe 1-3 Garbarnie Kraków. Co ciekawe, obie drużyny zakończyły mecz w dziesiątkę.

KS Wiązownica w ostatniej kolejce pokonała Wiślan Jaśkowice. I tym razem chciała odnieść zwycięstwo, lecz w wyjazdowym spotkaniu. Rywalami, którzy stanęli dziś po drugiej stronie boiska byli zawodnicy Garbarni Kraków.

Pierwsza połowa można powiedzieć, że była wymarzona dla kibiców i zawodników gości. Wiązownica bardzo szybko wyszła na prowadzenie. W 4.minucie piłkę między słupki rywali wpakował Rafał Michalik i tym samym otworzył wynik spotkania. Kilka minut poźniej rezultat poprawił Dmytro Sula.

Wiązownica pierwsze 20.minut starcia zamknęła kolejnym trafienie, ponownie celnością popisał się Michalik, umacniając na prowadzeniu swoją drużynę. W 33.minucie jeden z zawodników Garbarni- Jakub Szuta otrzymał czerwoną kartkę i musiał opuścić boisko, a gospodarze radzić sobie w dziesiątkę.

Druga połowa okazała sie jednak równie nieoczywista. W 62.minucie jeden z zawodników KS-u również otrzymał czerwony kartonik i przewaga liczbowa piłkarzy przyjezdnych zmalała. Gospodarze na dziesięć minut przed końcem skierowali celnie piłkę do siatki, a autorem gola na 1-3 był Michał Czekaj.

0-1 Rafał Michalik (4)
0-2 Dmytro Sula (10)
0-3 Rafał Michalik (20)
1-3 Michał Czekaj (80)

Garbarnia: Zagórowski, Czekaj, Moskiewicz, Duda, Żurek, Morys, Dziedzic, Wielecki, Opalski, Szuta, Kajpust.
Wiązownica: Zając, Cieśla, Melinyshyn, Tabor, Kordas, Serafin, Janiczak, Tonia, Rębisz, Michalik, Sula.