2023-10-28 06:59:50

Stal Stalowa Wola zdobyła Częstochowę. Pierwsza wygrana na wyjeździe

Stal Stalowa Wola wreszcie wygrała poza domem. Po wyjazdowej wygranej ze Skrą Częstochowa podkarpaccy piłkarze nie kryli radości (fot. facebook.com/stalpsa)
Stal Stalowa Wola wygrała 2-1 ze Skrą Częstochowa w meczu 15. kolejki 2 ligi. Dla "Stalówki" było to pierwsze wyjazdowe zwycięstwo w tym sezonie.

- To był mecz "na wodzie" - podsumował na pomeczowej konferencji prasowej Konrad Gerega, trener Skry Częstochowa. I trudno nie przyznać mu racji, bo spotkanie toczyło się w bardzo trudnych warunkach atmosferycznych, przy mocnych opadach deszczu.

W pierwszej połowie na śliskiej i mokrej murawie lepiej radzili sobie gracze "Stalówki". W 18. minucie Piotr Rogala przejął piłkę po błędzie jednego z obrońców Skry, zagrał do Kacpra Chełmeckiego, a ten dał prowadzenie drużynie Stali Stalowa Wola.

"Stalówka" zagrała wysokim pressingiem

Podopieczni Ireneusza Pietrzykowskiego, szczególnie w pierwszej połowie, zagrali bardzo wysoko i mocno pressowali miejscowych. Jeczcze przed przerwą podwyższyć mógł Jakub Górski, ale jego strzał zdołał obronić Karol Szymkowiak. Pierwsza połowa zakończyła sie wynikiem 1-0 dla ekipy z Podkarpacia.

Gol na 2-0 padł po stałym fragmencie gry. Prowadzenie Stali Stalowa Wola podwyższył w 59. minucie Piotr Rogala, który wykorzystał dobre dogranie Oliviera Sukiennickiego z rzutu wolne i głową skierował piłkę do siatki.

Kilka minut później Bartosz Pioterczak sfaulował jednego z rywali w polu karnym i Skra Częstochowa dostała rzut karny, którą na bramkę zamienił Piotr Nocoń.

Stal Stalowa Wola wreszcie zwycięska

Po zdobyciu kontanktowego miejscowi szukali okazji na wyrównanie, ale "Stalówka" konsekwentnie rozbijała ich ataki. W doliczonym czasie gry gości ratować musiał Mikołaj Smyłek, który po zamieszaniu w polu karnym jakimś cudem zdołał wybić piłkę.

Warto również dodaż, że mecz trwał łącznie aż 103 minuty. Arbiter Sebastian Tarnowski z Wrocławia początkowo doliczył aż 11 minut, by ostatecznie zakończyć spotkanie po 13.

Na szczęścia dla gości wynik nie uległ już zmianie. Stal Stalowa Wola dowiozła cenne zwycięstwo do końca. Wreszcie, bo był to już dziewiąty mecz wyjazdowy w tym sezonie 2 ligi, a dopiero pierwsza wygrana poza domem.

Kolejny mecz ligowy drużyna Ireneusza Pietrzykowskiego rozegra już 5 listopada przed własną publicznością z Radunią Stężyca.

0-1 Kacper Chełmecki (18)
0-2 Piotr Rogala (59)
1-2 Piotr Nocoń (67-karny)

Skra Częstochowa: Karol Szymkowiak - Tobiasz Kubik, Oliwier Kucharczyk (46. Filip Nawrocki), Mateusz Bartosiak (65. Adam Mesjasz), Paweł Kucharczyk, Mateusz Maćkowiak (65. Mateusz Winciersz) - Przemysław Sajdak (65. Olivier Wypart), Adam Olejnik, Mikołaj Łabojko, Piotr Nocoń -  Dawid Wojtyra (46. Jan Ciućka).

Stal Stalowa Wola: Mikołaj Smyłek - Łukasz Seweryn, Piotr Rogala, Jakub Banach, Łukasz Furtak, Dominik Maluga (72. Michał Mydlarz) - Jakub Górski, Olivier Sukiennicki (72. Maciej Wojtak), Łukasz Soszyński, Adam Imiela (76. Lucjan Klisiewicz) - Kacper Chełmecki (90. Bartosz Pioterczak).

Sędziował: Sebastian Tarnowski (Wrocław).
Żółte kartki: O. Kucharczyk, Olejnik - Furtak, Sukiennicki, Seweryn, Mydlarz, Wojtak.