2023-10-26 19:10:51

ITA TOOLS Stal Mielec przegrywa z Grot Budowlanymi Łódź!

fot: Kamila Bik
Piękne zwycięstwo tydzień temu mielczanek dziś napędziło do akcji w Łodzi. Podopieczne Wiesława Popika wybrały się do Łodzi, aby zmierzyć się w 4. kolejce Tauron Ligi z Grot Budowlanymi Łódź.

Pierwszy set zaczął się od prowadzenia gospodyń, które były murowanymi faworytkami w tym starciu. Trzy mecze, trzy zwycięstwa tego zespołu. Po chwili grze utrzymywał się wynik 16:8, mielczankom grało się ciężko, ale jak zawsze dzielnie walczyły.

Mielczanki w pierwszym secie nie były w stanie już dogonić rywalki i pierwsza partia zakończyła się na korzyść Budowlanych, które wygrały 25:15. Mimo porażki dobrze dysponowana była Kamila Dyduła, która zdobyła najwięcej punktów wśród swojego zespołu.

Od początku drugiej partii łodzianki odskakiwały, brakowało w zespole z Mielca Weroniki Gierszewskiej, która prawdopodobnie leczy cały czas kontuzję. Dobrze grała Kamila Dyduła, libero Mielca. Budowlane zdobywały punkty z łatwością, lecz ITA TOOLS Stal Mielec potrafiła dojść do stanu remisowego.

Niestety zespół z Podkarpacia tracił już dużo punktów, przy wyniku 21:13. Po chwili "set point" dla gospodyń i pewne zwycięstwo w drugim secie 25:20.

Trzeci set również rozpoczął się od prowadzenia gospodyń. Budowlani dążyli krok po kroku do zwycięstwa. Wynik na zegarach był 15:10, podopieczne Wiesława Popika walczyły, ale dzisiejszego wieczoru były po prostu słabsze od przeciwniczek.

Końcowo Budowlani pokonali ITA TOOLS Stal Mielec pokonali 3:0, niestety mielczanki zadecydowaly bolesną porażkę. Ostatni set skończył się wynikiem 25:15.

Grot Budowlani Łódź - ITA TOOLS Stal Mielec 3:0 (25:15, 25:20, 25:15)

Składy:

Grot Budowlani Łódź: Ewelina Wilińska, 4. Marta Pol, 5. Małgorzata Lisiak, 6. Adrianna Kukulska, 7. Martyna Łazowska, 8. Weronika Sobiczewska, 10. Ana Bjelica, 12. Andrea  Mitrović, 13. Kinga Różyńska, 14. May Mackenzie, 18. Justyna Łysiak, 22. Natalia Lijewska. Trener: Maciej Biernat.

ITA TOOLS Stal Mielec: 1. Kamila Dyduła, 4. Pola Nowacka, 7. Katarzyna Bryda, 8. Izabela Bałucka, 10. Klaudia Łyduch, 12. Olena Lymareva, 13. Klaudia Laskowska - Azab, 15. Karolina Pancewicz, 16. Emilia Mucha, 17. Weronika Gierszewska, 21. Sonia Kubacka, 22. Sylwia Kucharska, 33. Aleksandra Walczak. Trener: Wiesław Popik.