2023-10-25 19:00:39

Cosmos Nowotaniec rozbił rezerwy Resovii w zaległym meczu!

Cosmos Nowotaniec rozbił rezerwy Resovii aż 8-0 w zaległym meczu 12. kolejki 4 ligi podkarpackiej.

Piłkarze Cosmosu Nowotaniec i drugiego garnituru Resovii odrobili zaległości z ostatniej kolejki 4 ligi podkarpackiej. Jako pierwsi w dzisiejszym starciu zaatakowali rzeszowianie i to mogli otowrzyć wynik meczu. Golkiper miejscowych znakomicie poradził sobie jednak ze strzałem Łukasza Ostrowskiego i od tego momentu pełną kontrolę nad meczem przejęli podopieczni Grzegorza Pastuszaka.

Gospodarze już w pierwszej połowie zyskali czterobramkowe prowadzenie. Wynik spotkania w 23. minucie otworzył Nazar Verbnyy celnym uderzeniem z rzutu wolnego, a niespełna dziesięć minut później na 2-0 podwyższył Szymon Majcher.

Jeszcze przed przerwą do siatki trafił ponowonie Nazar Verbnyy oraz Viktor Khomchenko i po pierwszych 45- minutach zawodnicy Cosmosu Nowotaniec prowadzili już 4-0.

W drugiej połowie nadal to gospodarze byli stroną dominującą i dołożyli kolejne cztery gole. Dwukrotnie na listę strzelców wpisał się jeszcze Krystian Kalemba, a okazałe zwycięstwo dopełnili Viktor Lykhovydko i Viktor Khomchenko.

1-0 Nazar Verbnyy (23)
2-0 Szymon Majcher (32)
3-0 Nazar Verbnyy (40)
4-0 Viktor Khomchenko (43)
5-0 Krystian Kalemba (49)
6-0 Viktor Lykhovydko (55)
7-0 Viktor Khomchenko (67)
8-0 Krystian Kalemba (87)

Cosmos Nowotaniec: Y. Shkarban - I. Hura (46 K. Kalemba), S. Mykytsey, D. Petryk, Y. Pinchuk (53 P. Gomułka) - K. Pieniążek (57 F. Karczyński), N. Verbnyy, W. Łychowydko (64 Y. Tkachenko), Sz. Majcher ż (53 S. Vatsyak) - V. Khomchenko (72 M. Yaroshevych), H. Espana (57 B. Crespo)

Resovia II: K. Rakus - Ł. Ostrowski (85 F. Kut), M. Modrzejewski ż, J. Zybała, D. Szpojnarowicz (33 O. Borkanov) - D. Pirnach (71 A. Zięba), K. Drelicharz, P. Stępak ż (46 J. Piątek), L. Ceci - J. Maćkowiak (85 D. Kotecki), K. Karcz (57 J. Jaroch)