2023-10-19 12:22:00

Porażka Handball JKS-u Jarosław z Startem Elbląg

Piłkarski ręczne JKS-u Jarosław przegrały na własnej hali ze Startem Elbląg w 5. kolejce Orlen Superligi. To już czwarta porażka ekipy z Jarosławia w obecnym sezonie.

Lepiej środowe starcie rozpoczęły piłkarki Startu Elbląg. Przyjezdne od początku wypracowały sobie przewagę bramkową. Najpierw dwubramkową, a później powiększyły ją aż do pięciu trafień. Wówczas trener Handball JKS-u Jarosław, Michał Kubisztal. Później straty nieco zostały odrobione, ale i tak to ekipa z Elbląga schodziła na przerwę przy dwubramkowym prowadzeniu.

W drugiej połowie JKS od razu odrobił straty i na tablicy wyników było 11-11. Chwilę później rozpędzone gospodynie osiągnęły czterobramkową przewagę (15-11). Jednak później do gry wróciły piłkarki z Elbląga i na dziesięć minut przed końcem meczu mieliśmy remis 17-17.

W tym czasie mieliśmy prawdziwy pokaz obron obu bramkarek. Między słupkami znakomicie spisywały się Małgorzata Ciąćka i Weronika Kordowiecka. Dość powiedzieć, że przez ostatnie dziesięć minut padło tylko trzy bramki.

Ostatecznie Start Elbląg pokonał Handball JKS Jarosław 19-18 w 5. kolejce Orlen Superligi kobiet. To już czwarta porażka ekipy z Jarosławia w obecnym sezonie i z dorobkiem 4 punktów zajmują 8. miejsce w lidze.

W najbliższy weekend będą mieć szansę na rehabilitację. JKS Jarosław zagra na własnej hali z Galiczanką Lwow. Początek meczu w sobotę 21 października o godz. 18.

Handball JKS Jarosław - Start Elbląg 18-19 (9-11)

Handball JKS Jarosław:
Kordowiecka, Kubisztal, Musakova – Szczotka, Guziewicz 2, Dmytrenko 3, Galas, Matuszczyk 2, Hawryluk, Kostuch 4, Byzdra 5, Skubacz, Luberecka, Strózik, Kozimur 2

Start Elbląg: Radojcic, Ciąćka - Bancilon, Owczarek, Stefańska, Wołoszyk, Weber 4, Głębocka 2, Grabińska, Kuźmińska, Pahrabitskaya 7, Stapurewicz 1, Macedo 5, Tarczyluk