2023-10-15 18:10:32

ITA TOOLS Stal Mielec przegrała z Radomką Radom

fot: Kamila Bik
Dzisiaj ITA TOOLS Stal Mielec zagrała drugim mecz po powrocie do Tauron Ligi, po wysokiej porażce z Chemikiem Police, mielczanki dziś zagrały z Radomką Radom. Niestety mieleckie siatkarki przegrały 1:3, tym samym odniosły drugą porażkę w sezonie.

Mecz zaczął się od wyrównanej gry. W barwach rywalek na pozycji libero, znana wszystkim, reprezentantka Polski Maria Stenzel. Mieleckie siatkarki wypracowały sobie kilkupunktową przewagę na gospodyniami tego starcia.

Przez moment był już wynik 10:20. Zdecydowanie siatkarki z Radomia nie weszły w ten mecz dobrze. Podopieczne Wiesława Popika to mądrze wykorzystywały.

Po łatwej pierwszej partii, ITA TOOLS Stal Mielec wygrała 25:15. Lideramki w pierwszej części po stronie drużyny z Mielca były Weronika Gierszewska oraz Emilia Mucha, które obie zdobyły osiem punktów dla swojego zespołu.

Z nieba do piekła - tak można podsumować drugi set. Po wysokiej wygranej w pierwszej partii, druga była dużo gorsza w wykonaniu mieleckich siatkarek. Radomka prowadziła na początku 5:0, potem przewaga oczek się utrzymywała.

Set był zupełnie na korzyść Radomki Radom. Pierwszet set to mniej więcej to samo co drugi, lecz przewaga u zespołu przegrywającego. Świetna gra gospodyń i wygranie drugiego seta 25:11. Był remis w setach 1:1.

Trzecia parta również nie zaczęła się dobrze dla mielczanek, które przegrywały 1:4. Radomka uciekały gościom i 14:7, taki wynik utrzymał się po grze w tym secie. Monika Gałkowska była wyróżniającą się postacią w drużynie gospodyń.

Parta zmierzała ku końcowi, a Radomka Radom była na prowadzeniu 23:13. ITA TOOLS Stal Mielec przegrała trzeciego seta 15:25.

Czwarty set zaczął się od przewagi Radomki 5:2. Mielczanki nie odpuszczały, widniał wynik 13:13. Walka punkt za punkt, wynik 20:20, gdy po chwili gospodynie wyszły na prowadzenie 21:20 w decydującej fazie meczu.

Radomka Radom po wielkich emocjach w końcówce pokonała ITA TOOLS Stal Mielec 32:30, w całym meczu 3:1.

MOYA Radomka Radom - ITA TOOLS Stal Mielec 3:1 (15:25, 25:11, 25:15, 32:30)

Składy:

MOYA Radomka Radom: 1. Maria Stenzel, 2. Paulina Reiter, 3. Klaudia Nowakowska, 5. Marta Łyczakowska, 6. Hilary Johnson, 8. Angelika Gajer, 9. Natalia Murek, 10. Krystyna Strasz, 12. Monika Gałkowska, 13. Martyna Świrad, 14. Marie Scholzel, 15. Kornelia Moskwa, 24. Dagmara Dąbrowska, 29. Adrianna Rybak-Czyrniańska. Trener: Stefano Micoli.

ITA TOOLS Stal Mielec: 1. Kamila Dyduła, 4. Pola Nowacka, 7. Katarzyna Bryda, 8. Izabela Bałucka, 10. Klaudia Łyduch, 12. Olena Lymareva, 13. Klaudia Laskowska-Azab, 16. Emilia Mucha, 17. Weronika Gierszewska, 21. Sonia Kubacka, 22. Sylwia Kucharska, 33. Aleksandra Walczak. Trener: Wiesław Popik.