2023-10-13 14:30:04

sparing: PGE FKS Stal Mielec - Wisła Kraków 1-1

Ekipy PGE FKS Stali Mielec oraz Wisły Kraków wykorzystały przerwę na reprezentację na rozegranie meczu kontrolnego. W Woli Chorzelowskiej padł remis 1-1. "Biało-niebiescy" wyrównującą bramkę zdobyli w 87. minucie.

Piłkarze PGE FKS Stali Mielec mocno ruszyli od początku meczu. Jednak ich sytuacje nie przyniosły żadnej bramki. Po siedmiu minutach w sytuacji sam na sam znalazł się Mateusz Stępień, ale piłkę spod nóg wybił mu Alvaro Raton

W 27. minucie fatalny błąd popełnił Łukasz Wolsztyński. Napastnik Stali Mielec na środku boiska zagrał piłkę wprost pod nogi jednego z piłkarzy Wisły Kraków. Ten ruszył z akcja zagrał do Szymona Sobczaka, a napastnik "Białej Gwiazdy" strzałem przy krótkim słupku pokonał Konrada Jałochę.

Do końca pierwszej połowy przeważali piłkarze prowadzeni przez Kamila Kieresia, ale więcej bramek już w tej części gry nie padło. Po zmianie stron szkoleniowiec "Biało-niebieskich" zdecydował się wymienić niemal całą kadrę.

Od początku mocno tempo starali narzucić się gospodarze i z dużych opresji wychodził Raton. Bramkarz "Białej Gwiazdy" dwoił się i troił, a przy okazji pomagały mu słupek i poprzeczka. Ostatecznie mielczanie doprowadzili do wyrównania po pięknej akcji zespołowej. Przemysław Maj zagrał do Macieja Domańskiego, a ten podał futbolówkę wzdłuż pola karnego do Ilji Szkurina, a napastnik Stali dopełnił tylko formalności.

Stal Mielec - Wisła Kraków 1-1 (0-1)

0-1 Szymon Sobczak (27)
1-1 Ilja Szkurin (87)

FKS Stal Mielec: (I połowa) 13. Konrad Jałocha - 3. Bert Esselink, 21. Mateusz Matras, 6. Leândro, 7. Łukasz Gerstenstein, 37. Mateusz Stępień, 11. Krzysztof Wołkowicz, 18. Piotr Wlazło, 8. Kōki Hinokio, 22. Rafa Santos, 25. Łukasz Wolsztyński.

(II połowa) 12. Mateusz Dudek - 5. Marco Ehmann, 6. Leandro, 3. Bert Esselink, 29. Jakub Rozwadowski, 19. Michał Trąbka, 22. Rafa Santos, 23. Krystian Getinger, 14. Przemysław Maj, 10. Maciej Domański, 17. Ilja Szkurin.

Wisła Kraków: 93. Alvaro Raton (46, 1. Kamil Broda) - 25. Bartosz Jaroch, 43. Dawid Szot, 5. Joseph Colley (64, 24. Enis Fazlagić), 54. Kuba Wiśniewski - 77. Angel Baena (46, 10. Miki Villar), 18. Bartosz Talar, 21. Patryk Gogół (75, 8. Marc Carbó), 80. Dawid Olejarka (64, 7. Igor Sapała), 17. Jesus Alfaro (56, 9. Angel Rodado) - 23. Szymon Sobczak.