2023-10-11 22:03:00

Pierwsze zwycięstwo Niedźwiadków Chemart Przemyśl w sezonie 2023/24!

W emo­cjo­nu­ją­cym spo­tka­niu pierw­szej ligi koszy­kówki, dru­żyna Nie­dź­wiadki Che­mart Prze­myśl odnio­sła pierwsze w tym sezonie zwy­cię­stwo nad AZS AWF Mic­kie­wicz Romus Kato­wice z wyni­kiem 90-74. Mecz dostar­czył kibi­com wiele emo­cji i oka­zał się praw­dziwą gratką dla miło­śni­ków koszy­kówki.

Pierw­sza kwarta meczu przy­nio­sła prze­wagę gościom. Nie­dź­wiadki Che­mart Prze­myśl zdo­łali zdo­być 22 punkty, pod­czas gdy gospo­da­rze z Kato­wic uzy­skali tylko 18 "oczek". To dało gościom początkową prze­wagę i usta­wiło przebieg całego spo­tka­nia.

Druga kwarta wygrali gospo­da­rze, zdo­by­wa­jąc 23 punkty przy 22 punktach rywali. To była odpo­wiedź na pro­wa­dze­nie gości w pierw­szej czę­ści meczu.

Kluczowa trzecia kwarta

Klu­czowa oka­zała się trze­cia kwarta, w któ­rej Nie­dź­wiadki Che­mart Prze­myśl wyraź­nie objęli kon­trolę nad grą. Zdo­byli aż 33 punkty, pod­czas gdy AZS AWF Mic­kie­wicz Romus Kato­wice zdo­łali uzy­skać zale­d­wie 17 punk­tów. To zna­cząca róż­nica punk­towa, która pozwo­liła gościom na budo­wa­nie znacz­nego pro­wa­dze­nia.Czwarta kwarta była próbą odra­bia­nia strat przez gospo­da­rzy, któ­rzy wygrali ją 16-13, ale to nie wystar­czyło, by odwró­cić losy meczu.

Łukasz Kła­czek z AZS AWF Mic­kie­wicz Romus Kato­wice zdo­był impo­nu­jące 23 punkty i był jed­nym z klu­czo­wych gra­czy swo­jej dru­żyny. Rów­nież z tej dru­żyny, Patryk Wie­czo­rek rzucił 15 punk­tów i miał dobry wkład w grę swo­jego zespołu.

Szymon Janczak liderem Niedźwiadków Przemyśl

Po stro­nie Nie­dź­wiadki Che­mart Prze­myśl, Szy­mon Jan­czak był lide­rem, zdo­by­wa­jąc 18 punk­tów i zbie­ra­jąc aż 10 piłek. Maciej Puchal­ski doło­żył 19 punk­tów i był sku­teczny w rzu­tach wol­nych.

Osta­teczny wynik to 74:90 na korzyść drużyny z Przemyśla. Goście z Prze­myśla domi­no­wali w meczu, zwłasz­cza w trze­ciej kwar­cie, co pozwo­liło im odnieść zasłu­żone zwy­cię­stwo. To spo­tka­nie dostar­czyło wielu emo­cji i poka­zało, że koszy­kówka to sport pełen nie­prze­wi­dy­wal­no­ści.

AZS AWF Mic­kie­wicz Romus Kato­wice - Nie­dź­wiadki Che­mart Prze­myśl 74:90 (18-22, 23-22,17-33,16-13)

AZS AWF Mic­kie­wicz Romus Kato­wice: Patryk Wie­czo­rek (15), Bar­tło­miej Pie­tras (0), Jakub Nowak (2), Łukasz Kła­czek (23), Sta­ni­sław Heliń­ski (10), Łukasz Lewiń­ski (0), Mar­cel Mro­czek (0), Karol Kor­czyk (3), Mate­usz Żebrok (1), Kaje­tan Kuczaw­ski (10), Bar­tosz Cho­du­kie­wicz (5), Tomasz Krzy­miń­ski (5)

Nie­dź­wiadki Che­mart Prze­myśl: Rado­sław Sku­biń­ski (0), Łukasz Uberna (4), Rafał Ser­wań­ski (4), Michał Chra­bota (2), Michał Marek (2), Szy­mon Jan­czak (18), Kac­per Majka (10), Edi Sina­di­no­vić-Sto­jilj­ko­vić (6), Maciej Puchal­ski (19), Seba­stian Rompa (9), Maxi­mil­lian Egner (16)