2023-10-07 17:10:11

Sokół Sieniawa po kapitalnym spotkaniu pokonał Garbarnię Kraków

Sokół Sieniawa pokonał na wyjeździe Garbarnię Kraków 4-3 w meczu 11. kolejki 3. ligi gr. IV.

Trener Robert Chmura w kapitalnym stylu rozpoczął pracę z Sokołem Sieniawa! Jego podopieczni wygrali drugi mecz z rzędu, tym razem po kapitalnym widowisku w Krakowie.

Obie drużyny wyszły na murawę zdecydowanie nastawione na grę ofensywną. Poskutkowało to pierwszą połową, w której padło aż pięć bramek!

Strzelanie rozpocząć w 17. minucie Sebastian Kwaczreliszwili. Gospodarze tego spotkania szybko, bowiem już w 21. minucie wyrównali, a na listę strzelców wpisał się Michał Klec.

Niespełna dziesięć minut później Sokól prowadził 3-1, a trafienia na konto gości zaliczyli (po raz drugi) Sebastian Kwaczreliszwili oraz Bartłomiej Kiełbasa w 31. minucie.

Garbarnia w końcówce pierwszej połowy przejęła inicjatywę i przed zejściem do szatni zdołała zdobyć bramkę kontaktową. Gola strzelił Daniel Morys

Po zmianie stron emocje wśród zawodników obu drużyn opadły i obie ekipy zagrały spokojniej i bardziej zachowawczo. Goście raczej w tej części gry bronili się, wyprowadzając szybkie kontrataki. Gospodarze natomiast częściej utrzymywali się przy piłce na połowie rywali, tworząc w ten sposób kilka dogodnych, jednak ostatecznie niewykorzystanych okazji.

W 55. minucie jeden z ataków Sokoła przyniósł zamierzony efekt w postaci bramki. Sebastian Kwaczreliszwili zdobył swoją trzecią bramkę i wyprowadził swoją drużynę na dwubramkowe prowadzenie.

Garbarnia zdołała odpowiedzieć w 68. minucie trafieniem kontaktowym Michała Opalskiego, ale bramka ta okazała się ostatecznie bramką ustalającą wynik tego widowiska.

Sokół dzięki dzisiejszej wygranej się tym samym ze strefy spadkowej. Garbarnia przegrała po raz trzeci w trwającym sezonie.

0-1 Sebastian Kwaczreliszwili (17.)
1-1 Michał Klec (21.)
1-2 Sebastiann Kwaczreliszwili (27.)
1-3 Bartłomiej Kiełbasa (31.)
2-3 Daniel Morys (41.)
2-4 Sebastian Kwaczreliszwili (55.)
3-4 Michał Opalski (68.)

Garbarnia Kraków: Zagórowski - Czekaj, Moskiewicz, Klec, Żurek, Sutor, Morys, Cukrowski, Dziedzic, Nowak, Wątroba