2023-10-07 16:10:47

Karpaty Krosno sensacyjnie pokonały Avię Świdnik

Karpaty Krosno pokonały na wyjeździe 1-0 Avię Świdnik w meczu 11. kolejki 3. ligi gr. IV.

Karpaty Krosno odżyły po zmianie trenera! Już przed tygodniem zawodnicy z Krosna pechowo przegrali po golu w końcówce z Chełmianką, dzisiaj natomiast podopieczni trenera Kamila Witkowskiego pokonali 1-0 Avię Świdnik na wyjeździe.

Przyjezdni nastawieni na solidną i uważną grę w defensywie dobrze powstrzymywali akcje rywali, którzy starali się od początku rozgrywać piłkę na połowie Karpat i sukcesywnie stwarzać zagrożenie pod bramką strzeżoną przez Michała Perchela.

Goście nie pozostawali jednak dłużni i kontrowali swoich rywali, którzy wychodząc wysoko odsłaniali się na szybkie ataki.

W drugiej połowie gra toczyła się głównie w środku pola, a Karpaty starały się częściej utrzymywać przy piłce i grać odważniej. Zaprocentowało to bramką zdobytą przez Kamila Raduljego w 73. minucie z rzutu karnego.

Gospodarze po stracie bramki otworzyli się i podeszli wyżej, starając się doprowadzić do wyrónania, jednak obrona Karpat wraz z dobrze dysponowanym bramkarzem nie pozwoliła im na zbyt wiele. Ostatecznie drużyna z Krosna dowiozła korzystny dla siebie wynik do końca.

Avii nie udało się więc wykorzystać potknięcia Wieczystej w meczu z Wisłoką (remis) i obecnie traci punkt do rywali w walce o awans. Karpaty wygrały po raz pierwszy od meczu ze wspomnianą Wieczystą rozgrywanego w ramach pierwszej kolejki obecnego sezonu. Krośnianie pozostają jednak po tej kolejce w strefie spadkowej.

0-1 Kamil Radulj (73.)

Avia Świdnik: Grabowski - Zagórski, Kursa, Dobrzyński, Rozmus, Kalinowski, Kafel, Uliczny, Małecki, Białek, Paluchowski
Karpaty Krosno: Perchel - Gazda, Stasz, Hudzik, Olszewski, Jędryas, Radulj, Wajs, Gawle, Geci, Djoulou
Sędziował: Tomasz Tatarzyński