2023-09-27 22:41:08

Thriller zakończony sukcesem! Resovia pokonała Chojniczankę Chojnice

Resovia po niezwykle emocjonującym spotkaniu pokonała Chojniczankę Chojnice i awansowała do 1/16 finału Pucharu Polski.

Początek spotkania idealnie ułożył się dla podopiecznych Mirosława Hajdo. "Pasiaki" potrzebowały zaledwie 60 sekund, aby objąć prowadzenie. Po szybkiej akcji zagranie Bartłomieja Eizencharta wykorzystał Maciej Górski i już było 1-0.

W 27. minucie po raz kolejny dał o sobie znać Maciej Górski i tym razem po kontrze podwyższył wynik spotkania na 2-0. W 44. minucie groźnie uderzał Kamil Mazek, ale minimalnie obok bramki Sebastiana Szabłowskiego.

Druga połowa znakomicie rozpoczęła się dla Chojniczanki Chojnice. W 47. minucie bramkę kontaktową zdobył Alef Firmino.

Był to jednak dopiero początek emocji w tym spotkaniu. W 65. minucie arbiter podyktował jedenastkę dla gospodarzy. Piotr Giel trafił w słupek i nadal to Resovia pozostawała na prowadzeniu.

W 77. minucie drugą żółtą a w konsekwencji czerwoną kartką ukarany został Rafał Mikulec i "Pasiaki" musiały kończyć ten mecz w osłabieniu.

W 90. minucie Chojniczanka wykorzystała grę w przewadze i doprowadziła do wyrównania, a na listę strzelców wpisał się Damian Nowacki.

Resovia jednak nie składała broni i do ostatniej minuty walczyła o korzystny rezultat. W drugiej minucie doliczonego czasu gry do siatki trafił Kelchukwu Ibe-Torti i zapisał na swoim koncie debiutanckie trafienie w barwach Resovii.

Po niezwykle emocjonującej końcówce Resovia pokonała Chojniczankę Chojnice 3-2 i zagra w 1/16 finału Pucharu Polski.

Chojniczanka Chojnice - Resovia 2-3 (0-2)

0-1 Maciej Górski (1)
0-2 Maciej Górski (27)
1-2 Alef Firmino (47)
2-2 Damian Nowacki (90)
2-3 Kelchukwu Ibe-Torti (90+2)

Chojniczanka Chojnice: 33. Sebastian Szabłowski - 54. Grzegorz Szymusik, 4. Sebastian Golak, 14. Andrias Edmundsson, 19. Sebastian Szczytniewski (46, 26. Czesław Raburski) - 79. Marcin Kozina (64, 77. Antoni Prałat), 34. Damian Nowacki, 10. Wojciech Szumilas (76, 91. Kacper Korczyc), 7. Błażej Szczepanek, 98. Peter Kolesár (46, 80. Dominik Banach) - 11. Alef Firmino (51, 9. Piotr Giel).

Resovia: 88. Michał Gliwa - 90. Wołodymyr Zastawnyj, 2. Mateusz Bondarenko, 28. Kornel Osyra, 21. Dylan Lempereur (76, 17. Radosław Adamski) - 11. Kamil Mazek (64, 7. Kelechukwu Ibe-Torti), 20. Radosław Bąk, 10. Adrian Łyszczarz (46, 14. Marcin Urynowicz), 92. Bartłomiej Ciepiela, 24. Bartłomiej Eizenchart (64, 97. Filip Mikrut) - 9. Maciej Górski (46, 4. Rafał Mikulec).

żółte kartki: Szczytniewski, Kozina, Golak, Szczepanek, Nowacki - Łyszczarz, Gliwa, Ciepiela, Mikulec, Zastawnyj, Bąk

czerwona kartka: Rafał Mikulec (78. minuta, Resovia, za drugą żółtą).