2023-09-24 16:54:59

Stal Rzeszów wygrała ze Zniczem Pruszków! Szymon Łyczko z dubletem

Szymon Łyczko ustrzelił dublet w dzisiejszym spotkaniu ze Zniczem Pruszków (fot. Stal Rzeszów)
 Stal Rzeszów pokonała Znicz Pruszków 2-1 i odnotowała pierwsze wyjazdowe zwycięstwo w tym sezonie Fortuna 1 ligi. Bohaterem gości okazał się Szymon Łyczko, który ustrzelił dublet w tym spotkaniu.

Piłkarze Stali Rzeszów pojechali do Pruszkowa z myślą o pierwszym wyjazdowym zwycięstwie w tym sezonie. Podopieczni Marka Zuba przed tym spotkaniem zamykali ligową tabelę z dorobkiem zaledwie 4. punktów.

Spotkanie mogło lepiej zacząć się dla "biało-niebieskich", bowiem już w 10. minucie po świetnym zagraniu Szymona Łyczki w okolice 6. metra minimalnie niecelnie główkował Sebastien Till. Odpowiedź ze strony miejscowych pojawiła się w 21. minucie. Po wrzutce Moskwika strzałem głową próbował zaskoczyć Tymon Proczek, ale na posterunku był Jakub Wrąbel

Natomiast w 24. minucie kolejną znakomitą sytuację wypracowali sobie piłkarze Stali Rzeszów. Po dośrodkowaniu Prokicia, Krzysztof Danielewicz jednak tuż przed bramką minął się z piłką.

W 41. minucie w pole karne wszedł Jakub Wawszczyk, ale z jego uderzeniem poradził sobie Jakub Wrąbel i sparował futbolówkę na rzut rożny.

Szymon Łyczko ustrzelił dublet

Minutę przed przerwą podopieczni Marka Zuba wyszli na prowadzenie. Andreja Prokic zagrał wzdłuż bramki, a tuż przy słupku futbolówę do siatki skierował Szymon Łyczko.

W 54. ponownie pokazał się Szymon Łyczko, jednak tym razem lepszy okazał się golkiper rywali. Chwilę później 17-letni pomocnik popędził na bramkę i pięknym uderzeniem zdjął pajęczynę z siatki, zapisując na swoje konto czwarte trafienie w tym sezonie.

Shuma Nagamatsu zdobył bramkę kontaktową

Po stracie drugiej bramki ożywili się piłkarze Znicza Pruszków. Podopieczni Mariusza Misiury zaczęli napierać i w 65. minucie Shuma Nagamatsu świetnym uderzeniem z okolicy 11. metra zdobył bramkę kontaktową.

Kolejne minuty nadal toczyły się pod dyktando gospodarzy, piłkarze Stali Rzeszów ofiarnie się bronili i odpierali kolejne ataki Znicza. Mimo sporego naporu miejscowych podopieczni Marka Zuba zdołali dotrwać do ostatniej minuty i dopisali niezwykle ważny komplet punktów do ligowej tabeli.

0-1 Szymon Łyczko (44)
0-2 Szymon Łyczko (57)
1-2 Shuma Nagamatsu (65)

Znicz Pruszków: 1. Miłosz Mleczko - 8. Tymon Proczek (58, 91. Marcel Krajewski), 3. Dmytro Juchymowycz (58, 30. Wiktor Nowak), 47. Wojciech Błyszko, 10. Mateusz Grudziński, 46. Jakub Wawszczyk (58, 9. Szymon Krocz) - 6. Krystian Pomorski, 5. Jurij Tkaczuk, 18. Shuma Nagamatsu (83, 22. Krystian Tabara) - 7. Jakub Wójcicki (58, 19. Patryk Czarnowski), 11. Paweł Moskwik.

Stal Rzeszów: 44. Jakub Wrąbel - 2. Patryk Warczak, 14. Kamil Kościelny, 91. Paweł Oleksy, 18. Krystian Wachowiak (88, 22. Milan Šimčák) - 46. Szymon Łyczko (79, 9. Wiktor Kłos), 7. Krzysztof Danielewicz, 42. Szymon Kądziołka (67, 33. Adrian Bukowski), 31. Sébastien Thill (88, 19. Manuel Ponce García), 11. Andreja Prokić (68, 28. Jesús Díaz) - 10. Adler Da Silva.

żółte kartki: Moskwik, Tkaczuk, Nowak - Da Silva.

Fortuna 1. Liga - wyniki meczów 8. kolejki:

Tabela Fortuna 1 ligi:

Prezes Stali Rzeszów: W perspektywie dwóch lat chcemy być w Ekstraklasie

Gratulacje ale coś czuję że jak prezes postawi na młodzież to Szymon szybko opusci Stal.

Stalówka 2023-09-24 17:04:31

Brawo STAL RZESZÓW! Jest przełamanie , koniec złej passy i czas piąć się w górę. Bardzo cenne punkty na starym podwórku Lewandowskiego :) Gratulacje i oby teraz na sam szczyt!

Gwardzistów 1944 2023-09-24 17:04:35

Brawo Stal!!!

1z704 2023-09-24 17:05:33

Zobaczycie 30 o godzinie 20!
Dzisiaj duma PodkaRRpacia sprzedała kolejne 3 bilety na deRRby
znowu 700 RResowviakoó wpadnie na hetmańską i zRRobi tam porządek!

Janek 2023-09-24 17:08:08

Brawo za zwycięstwo ale mogło się znowu skończyć katastrofa z naszej strony dobrze ze przeciwnik nie wykorzystał naszych błędów teraz będzie wielki mecz miejmy nadzieję że ze zagramy troche lepiej niż dzisiaj bo to będą wielkie derby Rzeszowa miejmy nadzieję że kibice dopiszą i będzie super atmosfera miejmy nadzieję że wygramy bo jak nie to będzie można powiedzieć że mecz przegramy za 6 pkt i w tedy prezes pomyśli nad zmianą trenera bo tak dalej nie może być chodź popełniamy błędy w obronie w dodatku nie widać pozytywów może teraz będzie lepiej w końcu zwycięstwo

DRB_1905 2023-09-24 17:11:36

Najsłabsza drużyna w lidze, przez 3/4 meczu Znicz cisnął na ich połowie. Resovio za tydzień tylko zwycięstwo z tymi ***********lami spod tamy!

Do Janek 2023-09-24 17:14:26

Przecież Stal sprzedała wszystkie bilety, więc publiczność dopisze. Po drugiej stronie nie liczyłbym za wiele.

Żks Frekwencja Rzeszów 2023-09-24 17:16:29

Uffffff ale fart, za tydzień 0:3 Reska

~anonim 2023-09-24 17:20:08

Pejsy te bilety będą wciskać na siłę i błagać żeby kto kolwiek przyszedł. Ot taki niszowy ośiedlowy klubik.

~anonim 2023-09-24 17:21:58

I oni domagali się 3000 wejściówek. Buahahahahaha.!!!!!

~anonim 2023-09-24 17:22:28

Pierwsza połowa super, ale druga nie wiem co się stało Wybijanie piłki bez ładu i składu.

Kibic 2023-09-24 17:28:01

Najsłabsze dwa zespoły w 1 lidze cioty ze stali jak zwykle z fartem dobre ze ze 2 tys fibrian rozdał pracownikom firm i sponsorom podobno będą mogli się chwalić ze cała trybuna

piastów 2023-09-24 17:29:30

spoko teraz 7 - 0 w derbach

~anonim 2023-09-24 17:36:33

Osiedlowy klubik bez kibiców. 19xx. Po co wy gracie jak wy kibiców nie macie. W Rzeszowie bez zmiany Stal Rzeszów Pany.!!!! Znowu będą po szkołach bilety wciskać.

~anonim 2023-09-24 17:38:20

W sobotę na Hetmańskiej puuuusstki. Z 800, zrobili 1600 buahahahahaha.

Podkarpacie 2023-09-24 17:43:27

Lepiej mieć 1600 wiernych kibiców na trybunach niż 3000 w tym polowe na sile bo w pracy kazali przyjsc

~anonim 2023-09-24 17:45:15

resovia = rozborski. Tyle w temacie. Rzeszów jest biało niebieski.

~anonim 2023-09-24 17:47:44

Do Podkarpacie. Tak sobie tłumacz pajacu. Jesteście niczym. Tylko STAL ZKS.

Stal 2023-09-24 18:04:26

Ostatnia rzecz którą "kibice" resovii powinni poruszać to frekwencja na meczach Stali i resovii oraz liczby wyjazdowe. Chyba że znowu obili wam dynie i nie myślicie logicznie.

Na was wystarczy 2023-09-24 18:23:08

Sral "laga w przód" Rzeszów

Pinko 2023-09-24 18:25:04

Skąd wiecie czy stal sprzedała wszystkie bilety ale pewnie tak zobaczymy miejmy nadzieję że dopisze frekwencja i nas będzie dużo zobaczymy ilu przyjdzie z Wyspiańskiego miejmy nadzieję że w końcu się popiszą i będzie ich więcej niż 700 to są derby to mecz wyjątkowy miejmy nadzieję że wygramy i nasza passa będzie panela się w górę każdy punkt to zwycięstwo jak tak kiedyś ktoś napisał że w derbach jest stan 1-1 więc teraz trzeci mecz miejmy nadzieję że 3 pkt zostaną na hetmańskiej ale patrząc na zaangażowanie i ambicje napewno Resovia tanio skóry nie sprzeda i będzie walczyć z reszta pokazuje ona na boisku tak samo jak i Stal miejmy nadzieję że będzie super swieto ale co jak co niech wygra najlepszy !!!

Rafał Kalisz 2023-09-24 18:26:29

Panowie, w poniedziałek zmieniamy nazwę na ZKS Frekwencja Rzeszów S.A.
Na boisku padaka na chuya, w bajki co raz mniej kibiców wierzy (mimo że to bardzo prości ludzie) także trzeba działać i wykorzystać w jakiś sposób fakt, że mamy trochę sezonowców, póki jeszcze są!

~anonim 2023-09-24 18:26:33

Niszowy klubik bez kibiców. W Rzeszowie bez zmiany Stal Rzeszów Pany.

Od zawsze tutaj byłem 2023-09-24 18:29:59

Do Pinko: dzieciaku, w derbach stan jest trochę inny. Derby nie są rozgrywane odkąd zacząłeś kibicować, a trochę dłużej...

ja 2023-09-24 19:05:10

Brawo Szymon ! - Brawo STAL !

Duma Rzeszowa 1944 2023-09-24 19:10:09

Brawo Stal Rzeszów! Duma Rzeszowa wywozi cenne 3 punkty z Pruszkowa. Za tydzień powtórka z garrbatymi w derbach, opuszczamy strefę spadkową i marsz w górę tabeli. Po słabszym początku i pechowo potraconych punktach drużyna w końcu się zgrywa i zaczyna robić swoje jak w poprzednim sezonie. Teraz wszyscy na derby i znowu pokażemy koszerrnym na trybunach i na boisku, że Rzeszów jest biało-niebieski.

~anonim 2023-09-24 19:41:19

Ja jestem ciekawy ile resovi jest w Rzeszowie , przekonam się na meczu w sobotę

Mat 2023-09-24 19:47:58

Jak dobrze że podkarpackie wprowadzili te reklamy coraz mniej mi się chce tu zaglądać..

Jakbym był kibicem stali to szybko by mi się znudziło nim być, bo koledzy tylko żyją Resovia. Nawet mecze Resovii odpalają by zobaczyć kto siedzi na trybunach i ilu ich jest hahaha

~anonim 2023-09-24 20:00:09

Do mat. Zobaczyć żenadę, to także jakaś rozrywka. A resovia to ma jakiś kibiców?

Mat 2023-09-24 20:22:57

Resovia to ma co ma mieć. Bez żadnego bólu części tylnych, wystarczy zrobić wywiad z Małeckim i wszystko wyjdzie na jaw jacy z was są ludzie pokręceni. Jaki prezes i trener tacy kibice

~anonim 2023-09-24 20:38:01

Mat, byłeś już żebrać pod ratuszem? Czy dopiero się wybierasz? To jest wasza tRRadycja.

ŚsK 2023-09-24 22:04:22

A wasza tradycja ku*rwo jest taka, że Ratusz tylko na zdjęciach oglądacie

Żul z Baldachówki 2023-09-24 22:13:32

Pod ratuszem to ja piję. Kiedy gramy bo znowu zapiłem i chyba nie dotarłem na mecz? Rynek jest pełen żuli, Baldachówk, Mickiewicza, Kopernika, cała patologia za czerwoną zarazą.

CWKS Niedobór Frekwencji 704 2023-09-25 06:36:46

Na ten moment dzieli nas tylko jeden punkt po zasłużonym zwycięstwie ze Zniczem. Bilety na derby z pierwszej puli się już wyprzedały do zera u was Klejmany podobno z 250 sprzedanych i wciskacie listy smsem i mailem po szkołach, urzedach i spółka miejskich. No i nic. 93tysiace za bilety trzeba zapłacić. Może klub 100 pomoże heheheh

Ps. Klejmany, To jest mega żenujące, że klub może tak zakłamywać rzeczywistosc. Pomijam datę założenia, co wielokrotnie weryfikowano w tym wyrokiem sądu Cracovia, ale frekwencje machloic na tą skalę to jest kosmos. Jak z 500 kibiców zrobić 1600? To naprawdę trzeba być Pitagorasem. Zdjęcia z meczu w internecie i prasie nie kłamią.

resowia to jednak STAN UMYSŁU! Wstyd j hańba!!

Syn menela Baldachowki 2023-09-25 07:25:44

Różnorakie, forczki, klejmany, dziubany, mikuły-czas rozliczeń blisko

Schizo 15 2023-09-25 08:10:25

Dobrze że 4 rok Resovia gra na terenie stali i możemy porównywać frekwencję i robić buahahaha ale boimy się że wybudują im stadion i wtedy normalne że znów nas zdominują dlatego piszmy że jest niepotrzebny, niech nasze dzieci po żużlu biegają na szkolnych zawodach a Resovia gra na naszym stadionie bo chcemy robić buahahaha