2023-09-23 21:58:25

Stal Mielec przegrała na wyjeździe z Lechem Poznań

Stal Mielec przegrała na wyjeździe z Lechem Poznań 1-2. Podopieczni Kamila Kieresia objęli prowadzenie po bramce Macieja Domańskiego, jednak to gospodarze już w pierwszej połowie rozstrzygnęli losy tego spotkania na swoją korzyść.

W pierwszych minutach inicjatywę próbwali przejmować miejscowi, jednak dobra postawa w defensywie Stali Mielec nie pozwalała na wiele piłkarzom "Kolejorza".  W 17. minucie to jednak Koki Hinokio po raz pierwszy próbował zaskoczyć Bartosza Mrozka. Golkiper miejscowych poradził sobie z jego uderzeniem.

Sześć minut później Stal Mielec objęła prowadzenie. Kolejny raz dał o sobie znać niezawodny duet- Ilya Shkurin i Maciej Domański. Pomocnik Stali Mielec obsłużony idealnym podaniem przelobował Bartosza Mrozka i dopisał na swoje konto trzecie trafienie w tym sezonie.

Zabójcze trzy minuty Lecha Poznań

W 37. minucie Lech Poznań doprowadził do wyrównania. Filip Marchwiński dograł do Kristoffera Velde, a ten precyzyjnym uderzeniem w kierunku długiego słupka umieścił futbolówkę w siatce.

Podopieczni Kamila Kieresia nie zdolali się jeszcze otrząsnąć po pierwszej bramce, a chwilę później było już 2-1. Najpierw uderzenie Velde znakomicie wybronił Mateusz Kochalski, ale nie poradził już sobie z dobitką Filipa Marchwińskiego

Rozpędzony "Kolejorz" jeszcze przed przerwą mógł podwyższyć prowadzenie, jednak Velde główkował minimalnie niecelnie.

W 58. minucie znów musiał interweniować Mateusz Kochalski. Poradził sobie z uderzeniem Szymczaka, a po dobitce Kristoffera Velde futbolówka poszybowała nad poprzeczką.

W kolejnych minutach tempo meczu nie porywało, a zagrożenie po obu stronach było znikome. Dopiero w 78. minucie Pereira zagrał na 5. metr do Szymczaka, ten jednak w dogodnej sytuacji nie zdołał celnie uderzyć na bramkę.

W odpowiedzi Maciej Domański uderzał z ponad 20. metrów i opadająca piłka poszybowała tuż nad poprzeczką.

Później znów ruszyli piłkarze "Kolejorza". Najpierw z okolic "szesnastki" uderzał Radosław Murawski i piłkę po rykoszecie wybronił Kochalski, a potem Alfonso Sousa w dogodnej sytuacji strzelił nad bramką.

W doliczonym czasie gry blisko wyrównania był Matthew Guillaumier, jednak uderzył minimalnie niecelnie i do ostatniego gwizdka wynik meczu już się nie zmienił.

0-1 Maciej Domański (23)
1-1 Kristoffer Velde (37)
2-1 Filip Marchwiński (40)

Lech Poznań: 41. Bartosz Mrozek - 25. Filip Dagerstål, 23. Miha Blažič, 15. Michał Gurgul (33, 17. Filip Szymczak) - 44. Alan Czerwiński, 22. Radosław Murawski, 6. Jesper Karlström, 7. Afonso Sousa, 11. Kristoffer Velde, 21. Dino Hotić (16, 5. Elias Andersson) - 10. Filip Marchwiński (62, 2. Joel Pereira).

Stal Mielec: 1. Mateusz Kochalski - 7. Łukasz Gerstenstein (62, 37. Mateusz Stępień), 5. Marco Ehmann, 21. Mateusz Matras, 3. Bert Esselink, 23. Krystian Getinger (72, 11. Krzysztof Wołkowicz) - 10. Maciej Domański, 19. Michał Trąbka (71, 42. Kai Meriluoto), 18. Piotr Wlazło (62, 27. Alvis Jaunzems), 8. Kōki Hinokio (62, 16. Matthew Guillaumier) - 17. Ilja Szkurin.

żółta kartka: Velde.