2023-09-19 18:52:00

Stal Rzeszów zameldowała się w kolejnej rundzie Fortuna Pucharu Polski!

Stal Rzeszów ograła rezerwy Miedzi Legnica i awansowała do 1/16 Fortuna Pucharu Polski! (fot. Stal Rzeszów)
Stal Rzeszów pokonała na wyjeździe czwartoligowe rezerwy Miedzi Legnica 3-0. Tym samym podopieczni Marka Zuba awansowali do 1/16 Fortuna Pucharu Polski.

Już po czterech minutach Stal Rzeszów mogła objąć prowadzenie w meczu z Miedzią II Legnica. Groźny strzał oddał Adler Da Silva. Trzy minuty później w odpowiedzi lekki strzał obronił Gerard Bieszczad

W kolejnych minutach atakowali piłkarze Marka Zuba, ale ostatecznie w pierwszej części gry nie padła żadna bramka i obie drużyny schodziły do szatni przy wyniku 0-0. Warto dodać, że ekipa Miedzi był wzmocniona kilkoma graczami z pierwszej drużyny.

Niespełna kwadrans po rozpoczęciu drugiej połowy faulowany w polu karnym czwartoligowca został Wiktor Kłos i sędzia podyktował rzut karny dla Stali. Do piłki podszedł Paweł Oleksy i otworzył wynik tego pojedynku. W 76. minucie drugą bramkę dla ekipy ze stolicy Podkarpacia strzelił Krystian Wachowiak, który na placu gry pojawił się kilka minut wcześniej.

Trzy minuty później ten sam gracz zakończył kombinacyjną akcje "Biało-niebieskich" i ustalił wynik spotknia na 3-0 dla Stali Rzeszów. Tym samym ekipa prowadzona przez Marka Zuba awansowała na 1/16 Fortuna Pucharu Polski.

Miedź II Legnica - Stal Rzeszów 0-3 (0-0)

0-1 Paweł Oleksy (60-rzut karny)
0-2 Krystian Wachowiak (76)
0-3 Krystian Wachowaik (79)

Miedź II Legnica: Chadała – Leończyk, Orzechowski (71. Kaczmar), Józefiak, Lewandowski – Garuch, Żarkowski (88. Kania), Bogacz (61. Stępień), Momoh (61. Stróżyński) – Skrzypczak, Guzdek (71. Ciapa)

Stal Rzeszów: Bieszczad – Pena (46. Warczak), Wrona, Oleksy, Simcak – Thill, Piątek (46. Manolo), Bukowski (78. Łysiak) – Kłos (74. Wachowiak), Adler (74. Łyczko), Jesus Diaz