2023-09-18 20:09:38

Stal Mielec pokonała Zagłębie Lubin

Stal Mielec pokonałą Zagłębie Lubin w meczu 8. kolejki PKO BP Ekstraklasy! Mecz, w cieniu kontrowersji sędziowskiej, mielczanie wygrali 4-2.

Mielczanie dobrze rozpoczęli to spotkanie wysoko atakując gości. Podopieczni trenera Waldemara Fornalika popełaniali proste błędy, których jednak Stal nie potrafiła wykorzystać.

W 8. minucie prawym skrzydłem pognał Łukasz Gerstenstein i nieatakowany zdecydował się oddać strzał - ten choć groźny, okazał się minimalnie niecelny.

Mecz toczył się raczej z przewagą gospodarzy, którzy grali agresywnie i wysoko naciskali rywali. Zagłębie pierwszą groźną akcję przeprowadziło w 12. minucie, jednak nie popisał się Kacper Chodyna, niecelnie dogrywając piłkę w niezłej sytuacji. Strzał na bramkę próbował oddać jeszcze Damian Dąbrowski, jednak został zablokowany.

W 19. minucie akcję Stali efektownym dryblingiem przy linii bocznej rozpoczął Koki Hinokio, a po wymianie kilku podań z pierwszej piłki na strzał z dystansu zdecydował się Maciej Domański - ten okazał się jednak minimalnie niecelny.

Bardzo aktywny w tym meczu Domański niespełna dwie minuty później dojrzał wychodzącego za linięobrony rywali Ilye Shkurina i z okolicy koła środkowego posłał długą piłkę, a rosły napastnik rodem z Białorusi świetnie powalczył z obrońcą i oddał kapitalny strzał z woleja, pokonując bezradnego bramkarza rywali.

Długo nie trwałą radość gospodarzy, bowiem po stracie bramki Zagłębie od razu mocniej ruszyło do ataku. W 26. minucie i świetnym dośrodkowaniu Makowskiego z prawej strony, w polu karnym najlepiej odnalazł się Juan Munoz. Hiszpan na raty pokonał bramkarza Stali, doprowadzając do wyrónania stanu meczu.

Niespełna dwie minuty później Michał Nalepa zahaczył wychodzącego na niezłą pozycję Kokiego Hinokio i ukarany został drugą żółtą kartką, w konsekwencji czego musiał opuścić boisko. Trzeba przyznać, że może być to kolejna kontrowersja w 8. kolejce PKO BP Ekstraklasy związana z wykorzystaniem przez sędziów systemu VAR.

Grając w przewadze gospodarze osiągnęli na boisku wyraźną przewagę, której nie potrafili jednak przełożyć na dogodne sytuacje bramkowe.

Nadszedł w końcu doliczony czas pierwszej połowy, i kiedy wydawało się, że goście będą w stanie dowieźć remisowy wynik do końca tej części meczu, podpieczni trenera Kamila Kieresia popisali się kapitalną akcją, którą rozpoczął w środku pola pola Maciej Domański i sam po wymianie kilku szybkich podań sam ją zakończył oddając przepiękny strzał z dystansu!

Po zmianie stron Stal wciąż była stroną dominującą. Zawodnicy z Mielca oddawali sporo strzałów, które jednak były niecelne. Najlepszą okazję do zdobycia bramki miał w 55. minucie Marco Ehmann. Rumun z bliskiej odległości oddał strzał głową, który wylądował na poprzeczce.

Mecz w następnym fragmencie nieco się wyrównał, a obaj szkoleniowcy dokonali w tym czasie kilku zmian.

Po czasie spokojnej gry w środku pola, w 68. minucie kontraktak Stali rozpoczął Koki Hinokio, dograł na prawą stronę do Macieja Domańskiego, a ten dośrodkował piłkę wprost na głowę wprowadzonego niespełna minutę wcześniej na boisko Kaiego Meriluoto, który precyzyjnym strzałem skierował piłkę do siatki.

Chwile później kolejne dośrodkowanie z prawej strony, do którego dopadł zamykający akcję Krystian Getinger i mocnym strzałem z woleja pokonał Sokratisa Dioudisa strzelając bramkę na 4-1.

W końcówce meczu sytuację "sam na sam" pewnie wykończył Mateusz Wdowiak, ustalając tym samym wynik meczu na 4-2.

Stal Mielec dzięki tej wygranej "doskoczyła" do Zagłębia na jeden punkt i z dwunastoma "oczkami" w tabeli zajmuje obecnie szóste miejsce.

1-0 Ilya Shkurin (21.)
1-1 Juan Munoz (26.)
2-1 Maciej Domański (45+.)
3-1 Kai Meriluoto (68.)
4-1 Krystian Getinger (71.)
4-2 Mateusz Wdowiak (88.)

Stal Mielec: Kochalski - Ehmann, Matras, Esselink, Gerstenstein (67. Stępień), Trąbka, Wlazło (78. Jaunzems), Getinger (84. Wołkowicz), Domański, Hinokio (78. Guillaumier), Shkurin (68. Meriluoto)
Zagłębie Lubin: Dioudis - Grzybek, Kopacz, Nalepa, Kirkeskov, Makowski. Dąbrowski (67. Poletanovic), Chodyna, Buletsa (33. Kruk), Pieńko (67. Woźniak), Munoz (46. Wdowiak)