2023-09-16 20:09:52

Cosmos Nowotaniec pokonał Ekoball Sanok

Cosmos Nowotaniec pokonał 2-0 na własnym boisku Ekoball Sanok w meczu 8. kolejki 4 ligi podkarpackiej.

Gospodarze nie pozostawili złudzeń i pewnie pokonali na własnym obiekcie tegorocznego beniaminka.

Choć początek meczu wcale nie wskazywał na to, że faworytowi będzie tak łatwo. Ekoball postawił trudne warunki i starał się od początku meczu atakować rywali.

Sytuacja boiskowa zmieniła się diametralnie w 24. minucie, kiedy to czerwoną kartką ukarany został defensor sanockiej drużyny, Marcin Sobol.

Gospodarze zaczęłi od tego momentu przeważać i tworzyć coraz to lepsze sytuacje. Nie wykorzystali oni nawet w 43. minucie rzutu karnego, kiedy to świetną interwencją popisał się bramkarz gości, Dariusz Półkoszek.

Można rzec jednak, że co się odwlecze to nie uciecze, i tak też się stało. Tuż przed przerwą Ihor Nahornyi wyprowadził swoją drużynę na prowadzenie.

Tuż po zmianie stron Cosmos poszedł za ciosem i szybko zdobył drugą bramkę. W 50. minucie do siatki trafił Nazar Verbny

Gospodarze do końca meczu kontrolowali przebieg boiskowych wydarzeń i ostatecznie mogli cieszyć się ze swojego szóstego zwycięstwa w tym sezonie.

1-0 Ihor Nahornyi (45+.)
2-0 Nazar Verbny (50.)

Cosmos Nowotaniec: Shkarban - Hura, Kalemba, Khomchenko, Majcher, Mykytsey, Nahornyi, Pinchuk, Piotrowski, Senko, Verbnyy
Ekoball Sanok: Półkoszek - Barszczak, Domaradzki, Gawlewicz, Kloc, Padiasek, Płocica, Słysz, Sobol, Tabisz, Zieliński