2023-09-15 20:42:00

Nie taka Avia straszna! Siarka Tarnobrzeg z kompletem punktów w meczu na szczycie

Siarka Tarnobrzeg w meczu na szczycie 3 ligi gr. IV pokonała Avię Świdnik i na ten moment jest liderem rozgrywek. Bohaterem miejscowych został Kamil Orlik, który dwukrotnie pokonał bramkarza gości.

W pierwszej połowie Siarka Tarnobrzeg kontrolowała przebieg meczu, nie pozwalając na zbyt wiele ekipie Avii Świdnik. Podopieczni Dariusza Kantora mieli swoje okazje, a jedna z nich zakończyła się golem. W 18. minucie do siatki trafił Kamil Orlik, który wykorzystał dogranie Piotra Lisowskiego i na tablicy wyników było 1-0.

Zespół ze Świdnika nie zamierzał się poddawać i w kolejnych minutach próbował doprowadzić do wyrównania, lecz na przerwię w lepszych humorach schodziła Siarka. Podrażniona Avia doskonale weszła w drugą połowę i w 48. minucie doprowadziła do wyrównania, a bramkarza tarnobrzeskiej drużyny pokonał Adrian Popiołek.

Kolejne minuty to dobra gra Siarki, która miała swoje okazje. Aktywny był Kamil Orlik, który w 64. minucie zdobył bramkę na 2-1. Avia nie poddawała się i w dalszej części spotkania próbowała jeszcze odwrócić losy meczu, ale tarnobrzeżanie byli czujni w obronie i dowieźli prowadzenie do końca, dzięki czemu na ten moment są liderem 3 ligi gr. IV.

1-0 Kamil Orlik (18)
1-1 Adrian Popiołek (48)
2-1 Kamil Orlik (64)